Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Налоговые социальные льготы-2010 Баланс 2010-02-01

Версия для печати

ПОДАТКОВІ СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ-2010

"Баланс"

№ 9, від 1 лютого 2010 р.

 

На сьогодні застосовуються податкові соціальні пільги (ПСП) трьох видів: загальна, підвищена, максимальна.

Величина кожної із цих пільг визначається у відсотковому співвідношенні до розміру мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць, установленого законом на 1 січня звітного податкового року. Також для застосування ПСП важливий розмір місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Помноживши цей мінімум на 1,4 та округливши отриманий результат до найближчих 10 гривень, отримаємо граничний пільговуваний розмір на поточний рік. Із цим граничним розміром і слід порівнювати (з метою визначення права на ПСП) суму заробітної плати працівника за місяць (п. 6.1 та пп. 6.5.1 Закону від 22.05.03 р. № 889-IV, далі — Закон № 889).

Розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб і мінімальної заробітної плати з 1 січня 2010 року встановлено на рівні 869 грн. згідно із Законом від 20.10.09 р. № 1646-VI (див. "БАЛАНС", 2009, № 90). Нормами саме цього Закону керується ДПАУ при визначенні величини ПСП і граничного пільговуваного розміру на 2010 рік (див. лист ДПАУ від 24.12.09 р. № 28800/7/17-0217 у "БАЛАНСІ", 2010, № 5).

Таким чином, у 2010 році сума доходів у вигляді заробітної плати працівника в місяці застосування ПСП не повинна перевищувати 1 220 грн. (869 грн. х 1,4 та округляємо) — граничного пільговуваного розміру.

Для ПСП на дітей (пільги передбачено пп. 6.1.2 "а", "б" та пп. 6.1.3 "е" Закону № 889) застосовуються такі обмеження за розміром заробітної плати за місяць: для одного з батьків — 1 220 грн., а для другого — 1 220 грн. х Кількість дітей.

Розрахунок розмірів ПСП, що застосовуються у 2010 році, наведено в табл. 1.

Таблиця 1.

Вид пільги

Підстава (Закон № 889)

Формула для розрахунку ПСП

Розмір ПСП, що діє у 2010 році

1

2

3

4

Загальна ПСП

Пп. 6.1.1

50 % х Розмір мінімальної зарплати з розрахунку на місяць, установлений законом на 1 січня звітного податкового року

434,50 грн.

(50 % х 869,00 грн.)

Підвищена ПСП

Пп. 6.1.2

150 % х (50 % х Розмір мінімальної зарплати з розрахунку на місяць, установлений законом на 1 січня звітного податкового року)

651,75 грн.

[(150 % х (50 % х 869,00 грн.)]

Максимальна ПСП

Пп. 6.1.3

200 % х (50 % х Розмір мінімальної зарплати з розрахунку на місяць, установлений законом на 1 січня звітного податкового року)

869,00 грн.

[(200 % х (50 % х 869,00 грн.)]

Щоб розрахувати суму ПДФО, яку слід утримати із зарплати працівника, використовуємо одну з формул:

• якщо працівник не має права на отримання податкової соціальної пільги:

ПДФО = (Зарплата - Страхові внески, утримані із зарплати) х 15 %;

• якщо працівник має право на податкову соціальну пільгу:

ПДФО = (Зарплата - ПСП - Страхові внески, утримані із зарплати) х 15 %.

Зверніть увагу: якщо після вирахування із зарплати утримань — сум ПСП і страхових внесків — виходить нульове або від'ємне значення об'єкта оподаткування, то ПДФО з такої заробітної плати не утримується (дорівнює нулю).

Далі в табл. 2 показано, хто з найманих працівників згідно із чинним законодавством у 2010 році має право на отримання ПСП і які підтвердні документи вони повинні подати роботодавцеві для реалізації свого права на пільгу.

Таблиця 2.

№ п/п

Працівники, які мають право на ПСП

Документи, які повинні бути подані роботодавцеві для підтвердження права працівника на ПСП

1

2

3

І. Загальна ПСП у розмірі 434,50 грн. (пп. 6.1.1 Закону № 889)

1

Будь-які працівники, заробітна плата яких за місяць не перевищує встановленого граничного пільговуваного розміру

Заява про застосування ПСП*. Без подання заяви ПСП надається тільки за місцем основної роботи, визначеним у трудовій книжці станом на 01.01.04 p., а також у випадках, передбачених пп. 6.3.3 "а" - "д" Закону № 889 (наприклад, до заробітної плати державних службовців, до плати за виконання громадських робіт, що повністю або частково фінансується за рахунок бюджету або відповідного ФСС, тощо)

ІІ. підвищена ПСП у розмірі 651,75 грн. (пп. 6.1.2 Закону № 889)

1

Одинока мати або одинокий батько, опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років і на момент застосування ПСП не перебувають в офіційному шлюбі**

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ про підстави запису про батька дитини у Книзі реєстрації актів цивільного стану або документи, що підтверджують наявність і вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, у якій іноземна фізособа – платник податків постійно проживала(в) до прибуття в Україну.

3. Копія рішення органу опіки та піклування про встановлення опіки або піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

4. Паспорт заявника.

5. Копія свідоцтва про розлучення (свідоцтво про смерть чоловіка або дружини)

2

Особа, яка утримує дитину-інваліда віком до 18 років**

Документи, указані в п. 1, 2 та 3 рядка 1 цього розділу таблиці, а також:

4. Пенсійне посвідчення дитини або довідка МСЕК (якщо із заявою звертається платник податків, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років).

5. Медичний висновок, виданий закладами та установами МОЗ в установленому порядку, але на строк не більше ніж до місяця досягнення дитиною-інвалідом 16 років (якщо із заявою звертається платник податків, який утримує дитину-інваліда віком до 16 років)

3

Удівці та вдови***

1. Заява про застосування ПСП* і паспорт.

2. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу і свідоцтво про смерть чоловіка (дружини)

4

Особи, віднесені законом до 1 або 2-ї категорії осіб, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи****

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Посвідчення (дублікат посвідчення) установленого зразка:

- громадянина (громадянки), який (яка) постраждав(ла) у результаті Чорнобильської катастрофи, категорії 1 серії А із відбитком штампа "Перереєстровано" і записом про дату перереєстрації, а також із вкладишем установленого зразка;

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 2 серії А із відбитком штампа "Перереєстровано" і записом про дату перереєстрації;

- громадянина (громадянки), евакуйованого(ї) у 1986 році із зони відчуження, категорії 2 серії Б;

- громадянина (громадянки), який (яка) постійно проживав(ла) у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття рішення урядом про відселення, категорії 2 серії Б.

3. Копія грамоти Президії Верховної Ради УРСР за участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і документ, що посвідчує особу

5

Працівники, які одночасно є учнями, студентами, аспірантами, ординаторами, ад'юнктами (далі — студенти)****

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Довідка довільної форми з навчального закладу, яка підтверджує той факт, що працівник є студентом, але не отримує з бюджету стипендію, грошове або майнове (речове) забезпечення (далі — стипендія). Бажано, щоб працівник подавав такі довідки після кожної екзаменаційної сесії*****

6

Інваліди І та II групи, у т. ч. з дитинства****

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Пенсійне посвідчення або довідка МСЕК (подаються кожного разу після продовження строку їх дії)

7

Особи, яким призначено довічну стипендію****

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Копія акта Президента України про призначення стипендії громадянину, який зазнав переслідувань за правозахисну діяльність (включаючи журналістів)

III. Максимальна ПСП у розмірі 869,00 грн. (пп. 6.1.3 Закону № 889)

1

Герої України, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави та ордена Трудової Слави

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Орденська книжка Героя України або Героя Радянського Союзу, або орденські книжки кавалерів орденів Слави або Трудової Слави трьох ступенів, або довідки чи інші документи, що підтверджують присвоєння звання Героя України, Героя Радянського Союзу, нагородження орденами Слави або Трудової Слави трьох ступенів

2

Учасники бойових дій під час Другої світової війни (далі — ДСВ); особи, що в той час працювали в тилу, на яких поширюється дія Закону від 22.10.93 р. № 3551-ХІІ

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Посвідчення учасника бойових дій за зразком, установленим постановою КМУ від 12.05.94 р. № 302, або документи, що підтверджують участь у бойових діях під час ДСВ, або довідки, видані органами Міноборони, МВС, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Управлінням державної охорони, МЗС.

3. Документи, що підтверджують факт роботи в тилу під час Другої світової війни

3

Колишні в'язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час ДСВ;

особи, визнані репресованими або реабілітованими;

особи, насильницько вивезені з СРСР під час ДСВ до держав, що воювали з СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Посвідчення жертви нацистських переслідувань за зразком, установленим постановою КМУ від 27.09.2000 р. № 1467, або довідки, видані компетентними органами, або документи, що містять необхідні відомості про факт визнання особи репресованою чи реабілітованою або про факт насильницького вивезення з території колишнього СРСР під час ДСВ на території держав, які перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками

4

Особи, які перебували на блокадній території колишнього Ленінграда в період з 08.09.41 р. по 27.01.44 р.

1. Заява про застосування ПСП*.

2. Документи, що містять необхідні відомості про факт перебування на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 08.09.41 р. по 27.01.44 р.

5

Особи, які мають і виховують трьох і більше дітей віком до 18 років**

Документи, зазначені в п. 1, 2 та 3 рядка 1 попереднього розділу таблиці******

* Заява про застосування ПСП подається за формою, затвердженою наказом ДПАУ від 30.09.03 р. № 461 (див. "БАЛАНС", 2008, № 60 - 61).

** ПСП на дітей надається до кінця року, у якому дитина досягає 18 років, а в разі її смерті до досягнення такого віку, — до кінця року, на який припадає така смерть. Право на отримання ПСП втрачається з місяця, у якому відбулася будь-яка з указаних подій: отримувача ПСП позбавили батьківських прав або він відмовився від дитини, дитину було передано на держутримання або вона стала курсантом на повному утриманні (пп. 6.4.2 Закону № 889). Якщо дітей більше одного і зарплата батька (опікуна, піклувальника) за місяць не перевищує граничної величини (1 220 грн. х Кількість дітей), то він має право на дві ПСП — загальну на себе і підвищену (або максимальну) на дітей. При цьому скористатися збільшеним граничним розміром доходу може тільки один із батьків. Другий також може отримати дві ПСП, але тільки за умови, що його зарплата за місяць не перевищує загальної встановленої граничної величини — 1 220 грн.

*** Застосування ПСП припиняється з місяця, у якому вдівець або вдова бере наступний шлюб або підпадає під опіку інших осіб. Опіку може бути встановлено тільки над тими дорослими громадянами, яких визнано недієздатними за рішенням суду (пп. 6.4.2 Закону № 889, ст. 39 та 58 Цивільного кодексу).

**** Застосування ПСП припиняється з місяця, що настає за тим, у якому платник податків втрачає свій пільговий статус (пп. 6.4.2 Закону № 889). Якщо працівник втратив статус, що дає йому право на підвищену ПСП, але при цьому його заробітна плата за місяць не перевищує 1 220 грн., він може подати роботодавцеві заяву про застосування до його заробітної плати загальної ПСП.

***** Законом № 889 (п. 6.1 та пп. 6.1.2 "е") передбачено застосовувати підвищену ПСП до заробітної плати працюючих студентів, що не перевищує 1 220 грн. на місяць. Проте якщо студент отримує стипендію з бюджету, то права на підвищену ПСП у нього немає. В інших випадках (коли працівник є студентом будь-якої форми навчання і при цьому отримує стипендію, але не з бюджету, або взагалі не отримує стипендію) право на ПСП зберігається.

****** Порядок подання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги, затверджений постановою КМУ від 26.12.03 р. № 2035, на сьогодні не містить вимог про те, що багатодітні батьки (для отримання ПСП на дітей) повинні подавати будь-які додаткові документи, крім указаних у цьому рядку таблиці.

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)