Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Переоценка и индексация основных фондов Вестник ГНАУ 2008-04-21

Версия для печати

Переоцінка основних фондів є необхідною для приведення балансової вартості об'єктів основних фондів у відповідність з їх справедливою вартістю. Підприємство може переоцінювати об'єкт основних засобів, якщо залишкова вартість цього об'єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу (п. 16 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 27.04.2000 р. № 92 (зареєстровано в Мін'юсті України 18.05.2000 р. за № 288/4509, зі змінами та доповненнями, за текстом – ПБО 7)). 

 

Переоцінка та індексація основних фондів

 

Переоцінка основних засобів включає в себе дооцінку (уцінку) первісної вартості об'єкта основних засобів.

У податковому обліку платника податку відображення результатів проведення переоцінки об'єктів основних фондів не передбачено, оскільки в податковому обліку амортизується лише вартість витрат цього платника на виготовлення, придбання або поліпшення основних фондів. Тобто сума проведеної в бухгалтерському обліку дооцінки основних фондів не впливає на податковий облік платника податку.

Проте пп. 8.3.3 п. 8.3 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 334/94-ВР) визначено, що платники податку всіх форм власності мають право застосовувати щорічну індексацію балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів на коефіцієнт індексації. Індексація може проводитися лише щодо тих основних засобів, вартість яких підлягає амортизації відповідно до ст. 8 Закону № 334/94-ВР.

Слід зазначити, що проведення індексації балансової вартості груп основних фондів є правом платників податку, а не їх обов'язком.

При проведенні індексації балансової вартості груп основних фондів валові доходи не збільшуються.

Для розрахунку коефіцієнта індексації застосовується індекс інфляції року, за результатами якого проводиться індексація. Коефіцієнт індексації визначається за формулою

Ki = [I(a – 1) – 10] : 100,

де I(a – 1) – індекс інфляції року, за результатами якого проводиться індексація.

Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не проводиться.

Приклад розрахунку коефіцієнта індексації наведено в таблиці:

Рік 

Індекс інфляції, % 

Розрахунок коефіцієнта індексації 

Коефіцієнт індексації, % 

2005 

110,3 

(110,3 – 10) : 100 

1,003 

2006 

111,6 

(111,6 – 10) : 100 

1,016 

2007 

116,6 

(116,6 – 10) : 100 

1,066 

Відповідно до пп. 8.3.2 п. 8.3 ст. 8 Закону № 334/94-ВР балансова вартість групи основних фондів (окремого об'єкта основних фондів групи 1) на початок кожного розрахункового кварталу визначається виходячи з величини балансової вартості відповідної групи основних фондів на початок кварталу, що передував розрахунковому, з урахуванням усіх її змін протягом такого попереднього кварталу, передбачених цим Законом.

Таким чином, платник податку на прибуток, який відповідно до індексу інфляції за результатами попереднього року здійснив індексацію балансової вартості груп основних фондів, має відобразити відповідну балансову вартість цих груп з урахуванням такої індексації у графі 3 «Балансова вартість на початок розрахункового кварталу» розрахунку амортизаційних відрахувань додатка К1/1 до декларації з податку на прибуток підприємства за I квартал поточного року.

Платники податку мають право згідно з нормами пп. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону № 334/94-ВР протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов'язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів, у сумі, що не перевищує 10 % сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.

Витрати, що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу.

Платникам податку не забороняється враховувати індексацію вартості основних фондів у розрахунку визначення сум, які відносяться на валові витрати відповідно до пп. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону № 334/94-ВР при здійсненні поліпшень основних фондів.

 

Валентин Завгороднєв 

Заступник директора Департаменту –
начальник відділу адміністрування податку
на прибуток та податкових платежів
Департаменту податку на прибуток та інших
податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПА України

«Вісник податкової служби України», квітень 2008 р., № 17 (492), с. 34 (www.visnuk.com.ua)

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)