Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Предприятие представляет уточняющий расчет по НДС, в котором увеличивает сумму бюджетного возмещения. Согласно порядку заполнения декларации по НДС вместе с уточняющим расчетом нужно представлять приложения к декларации, которые содержат уточненные показатели. Нужно ли в таком случае представлять прилоджение 4? Если да, то какую сумму указывать в нем – уточненную или сумму, на которую увеличивается бюджетное возмещение? Лига 2010-03-23

Версия для печати

? Підприємство подає уточнюючий розрахунок з ПДВ, у якому збільшує суму бюджетного відшкодування. Згідно з порядком заповнення декларації з ПДВ разом з уточнюючим розрахунком потрібно подавати додатки до декларації, які містять уточнені показники. 
Чи потрібно в такому випадку подавати додаток 4? Якщо так, то яку суму вказувати у ньому – уточнену чи суму, на яку збільшується бюджетне відшкодування? Адже цей додаток не містить інформації про те, уточнений він чи звітний, в ньому є лише інформація про період.
 

 

Згідно з пп. 4.4.1 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 166, у разі виправлення помилок у рядках раніше поданої декларації, до яких повинні подаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, теж повинні подаватися відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників. 

Відповідний рядок додатка 4 містить дані щодо суми бюджетного відшкодування і має такий зміст:

«Відповідно до пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування у сумі ___________ гривень, визначеній у податковій декларації з податку на додану вартість за _______________ 200_ рік, просимо перерахувати на рахунок № ______________, МФО _________». 


Отже, йдеться про суму відшкодування, тому в додатку 4 необхідно вказувати саме уточнену суму бюджетного відшкодування. 

У листі від 18.05.2009 р. № 10191/7/16-1517 Державна податкова адміністрація підтверджує таку позицію:

«Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон № 2181), якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Загальний порядок відображення платниками у звітності самостійно виявлених помилок (у тому числі подання уточнюючих розрахунків) з податку на додану вартість встановлено пунктом 4.4 Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість (затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. № 166).

Зокрема, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Враховуючи зазначене, у разі, якщо платником до початку його перевірки самостійно виявлено заниження бюджетного відшкодування внаслідок недекларування ним оплаченої частини від'ємного значення (тобто даний факт не було виявлено органом податкової служби), такий платник може подати уточнюючий розрахунок і Довідку за той період (періоди), в якому (яких) у нього виникло право на бюджетне відшкодування (коли фактично була оплата), задекларувавши в них виправлені показники.» 


Відповідь надано АФ «Баланс» в рамках гарячої лінії УАСБА

Дата підготовки 25.08.2009
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА»
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН»

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)