Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Импорт и экспорт без ввоза на Украину: как отобразить в налоговом учете Баланс 2010-02-15

Версия для печати

ІМПОРТ ТА ЕКСПОРТ БЕЗ УВЕЗЕННЯ В УКРАЇНУ: ЯК ВІДОБРАЗИТИ В ПОДАТКОВОМУ ОБЛІКУ?

"Баланс"

№ 13, від 15 лютого 2010 р.

Олена Жураківська

бухгалтер-експерт київської редакції ТОВ "Баланс-Клуб"

 

Підприємство отримало з Польщі передоплату (100 %) за товар і за її рахунок перерахувало кошти в Китай для закупівлі цього товару. Товар було відвантажено з Китаю безпосередньо до Польщі, тобто без увезення (вивезення) на територію України. Що треба для зняття імпортної операції з валютного контролю? Як відобразити таку операцію в податковому обліку?

Імпортна операція, яка відбувається без увезення товару на територію України, у разі продажу цього товару нерезиденту за межами України вважається завершеною при зарахуванні виручки від такого продажу на рахунок резидента в уповноваженому банку. Строк завершення такої операції не може перевищувати 180 календарних днів з моменту здійснення резидентом авансового платежу (п. 2, 3 Порядку визначення строку та умов завершення імпортної операції, затвердженого постановою КМУ від 05.12.07 р. № 1392, далі — Порядок № 1392). Звертаємо увагу, що термін поставки товару в разі попередньої оплати за імпортним контрактом починаючи з 24.11.09 р. скорочено зі 180 до 90 календарних днів згідно зі змінами, унесеними до ст. 2 Закону від 23.09.94 р. № 185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті". Хоча до Порядку № 1392 відповідні зміни на сьогодні ще не внесено, однак рекомендуємо все ж таки дотримуватися 90-денного терміну.

У нашій ситуації кошти від продажу товару надійшли (з Польщі) раніше, ніж було здійснено передоплату за імпортним контрактом та відбулося відвантаження товару. Отже, імпортна операція без увезення на територію України за правилами Порядку № 1392 вже є завершеною, але для зняття її з валютного контролю підприємство повинне подати до уповноваженого банку відповідні документи.

До переліку таких документів, визначеного в п. 3.6 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.99 р. № 136, увійшли: договір (контракт) на імпорт товару без увезення на територію України; документ, який згідно з умовами імпортного договору засвідчує здійснення нерезидентом поставки товару (продукції) на користь резидента (це може бути накладна, акт приймання-передачі тощо); договір, який передбачає продаж цього товару іншому нерезиденту та зарахування виручки від такого продажу на банківські рахунки підприємства. Контроль за експортною операцією без вивезення здійснює той банк, через який підприємство оплачувало імпортну поставку без увезення. До цього до банку необхідно подати також документ, що підтверджує продаж товару підприємством польському нерезиденту.

Відповідно до пп. 3.1.2 та 3.1.3 Закону про ПДВ об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з увезення товарів у митному режимі імпорту та вивезення товарів у митному режимі експорту. У нашій ситуації немає ні ввезення товару на територію України, ні його вивезення, тому немає й об'єкта обкладення ПДВ. Форма декларації з ПДВ передбачає відображення в ній операцій, що не є об'єктом оподаткування, але лише тих, які визначено в п. 3.2 Закону про ПДВ. Тому вищезазначені операції з імпорту та експорту без увезення на територію України в декларації з ПДВ не відображаються.

У податковому обліку з податку на прибуток у підприємства згідно з пп. 11.3.1 Закону про прибуток на дату першої події (отримання передоплати від польського підприємства) виникнуть валові доходи на отриману суму, перераховану в гривні за курсом НБУ на таку дату. Аналогічно визначається і балансова вартість отриманої валюти. Валові витрати з імпорту відповідно до пп. 11.2.3 Закону про прибуток виникають на дату отримання товару від нерезидента (у нашому випадку це буде дата, зазначена в документі на поставку товару з Китаю на користь підприємства). Сума валових витрат дорівнюватиме балансовій вартості іноземної валюти, яку було сплачено за такий товар (пп. 7.3.2 Закону про прибуток). Оскільки в деклараціях із податку на прибуток та з ПДВ будуть розбіжності щодо обсягів продажу та придбання товарів, то про їх причину підприємство може повідомити податкові органи в листі довільної форми, який слід подати разом із декларацією про прибуток за той період, у якому відбулися описані операції.

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)