Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Два листка нетрудостпособности подряд: как рассчитать больничный Баланс 2010-03-08

Версия для печати

ДВА ЛИСТКИ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ПІДРЯД: ЯК РОЗРАХУВАТИ ЛІКАРНЯНІ?

"Баланс"

№ 19, від 8 березня 2010 р.

Світлана Дмитренко

заступник начальника відділу нормативно-правової роботи у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики України

 

Перший листок непрацездатності оформлено працівникові з 19 грудня 2009 року до 11 січня 2010 року, а другий — із 12 січня до 10 лютого 2010 року. У 2009 році в цього працівника не було місяців, протягом яких він повністю не працював із поважних причин. Як розрахувати допомогу з тимчасової непрацездатності за другим листком непрацездатності?

Нагадаю, що перші п'ять днів тимчасової непрацездатності, яка настала внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються власником або уповноваженим ним органом за рахунок коштів підприємства. Починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності допомога з тимчасової непрацездатності (далі —допомога) виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) (ст. 2 Закону від 11.01.01 р. № 2213-ІІІ "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування").

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для нарахування допомоги, є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, у якому настав страховий випадок (п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266).

Зазначені норми поширюються на кожний окремий страховий випадок, пов'язаний із тимчасовою непрацездатністю застрахованої особи, який визначається за висновком лікаря, що записується в листку непрацездатності.

У наведеній ситуації не зрозуміло, скільки страхових випадків сталося із працівником: один (тобто другий листок непрацездатності є продовженням першого) чи два (тобто другий лікарняний не є продовженням першого). Тому розглянемо два варіанти.

Якщо в заключному висновку першого листка непрацездатності зазначено, що працівник продовжує хворіти, другий листок непрацездатності вважається продовженням першого. Тому за другим листком допомога виплачуватиметься за рахунок коштів Фонду, адже в такому разі має місце один страховий випадок, який стався 19.12.09 р. Розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати за другим листком, виданим 12.01.10 p., буде той самий період, що і для обчислення середньої заробітної плати за першим листком (період з 1 червня до 30 листопада 2009 року). Допомога має бути виплачена Фондом у розмірі, який залежить від страхового стажу працівника, установленого на день настання страхового випадку (19.12.09 p.).

Якщо ж у заключному висновку першого листка непрацездатності зазначено, що працівник має стати до роботи, тобто другий лікарняний не є продовженням першого, то мають місце два страхових випадки. У наведеній ситуації другий страховий випадок настав 12.01.10 р., тому перші п'ять днів непрацездатності повинне оплатити підприємство, а наступні — Фонд. Розрахунковим періодом для оплати другого лікарняного є період з 1 липня до 31 грудня 2009 року. Грудень із розрахункового періоду не виключається, оскільки в цьому місяці працівник був на роботі з 1 до 18 грудня.

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)