Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Заполняем трудовую книжку Баланс 2010-02-18

Версия для печати

ЗАПОВНЮЄМО ТРУДОВУ КНИЖКУ

"Баланс"

№ 14, від 18 лютого 2010 р.

Олена Придава

начальник юридичного відділу

 

Трудова книжка — це документ, який підтверджує стаж (у т. ч. для пенсії), дає інформацію про професійний шлях і досягнення працівника. Тому заповнювати трудові книжки треба дуже уважно, щоб не створювати неприємностей для працівника та підприємства.

Трудові книжки ведуться на всіх найманих працівників, які працюють понад 5 днів на підприємстві незалежно від форми власності або у фізособи (ст. 48 КЗпП; п. 1.1 Інструкції, затвердженої наказом Мінпраці від 29.07,93 р. № 58, далі — Інструкція № 58), у тому числі:

• на сезонних і тимчасових працівників;

• працівників, які працюють у фізосіб, — СПД. У цьому випадку записи про роботу у трудовій книжці засвідчуються підписом та печаткою посадової особи служби зайнятості, а зберігається трудова книжка — у працівника;

• студентів (лист Мінпраці та соцполітики від 08.08.02 р. № 010-778 і від 22.03.06 р. № 1993/0/14-06/13);

• працівників, що працюють неповний робочий день або тиждень (ст. 56 КЗпП).

Трудові книжки сумісників ведуться тільки за основним місцем роботи, там же робиться запис про роботу за сумісництвом (за бажанням працівника). Не фіксується у трудовій книжці робота за цивільно-правовим договором, підприємницька діяльність працівника.

Трудові книжки та вкладиші до них заповнюються у відповідних розділах українською та російською мовами (див. фрагмент). Уносяться відомості про працівника (П. І. Б., дата народження — при першому оформленні); про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; про нагородження та заохочення; про відкриття, на які видано дипломи, про винаходи та рацпропозиції та про виплачені у зв'язку із цим винагороди.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Фрагмент

№ запису

Дата

Відомості про прийняття на роботу, переведення на іншу роботу та звільнення (із зазначенням причин і з посиланням на статтю, пункт закону)

На підставі чого внесено запис (документ, його дата та номер)

число

місяць

рік

1

2

3

4

1

01

10

2009

ТОВ "Індиго".

Прийнято на посаду бухгалтера

Наказ від 01.10.09 р. № 15/2009

2

01

12

2009

Переведено на посаду головного бухгалтера

Наказ від 01.12.09 р. № 19/2009

3

01

02

2010

Звільнено за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП

Наказ від 01.02.10 р. № 4/2010

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Записи про прийняття на роботу, переведення, нагороди та заохочення повинні вноситися після видання наказу, але не пізніше тижневого строку, а при звільненні — у день звільнення. Дата наказу не може бути пізнішою, ніж дата самого запису. Записи виконуються акуратно, кульковою ручкою чорнилом чорного, синього або фіолетового кольору, дати — арабськими цифрами. Виправлення у трудову книжку повинні вноситися відповідно до вимог п. 2.6 - 2.10 Інструкції № 58. Найменування роботи, професії або посади пишеться у суворій відповідності із Класифікатором ДК 003:2005, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 26.12.05 р. № 375.

Трудові книжки зберігаються на підприємстві як документи суворої звітності. Відповідає за організацію їх обліку, зберігання та видачі керівник підприємства. Бланки та заповнені трудові книжки реєструються (наказ Мінстату від 27.10.95 р. № 277) у Книзі обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них та у Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них. Реєструються всі трудові книжки, прийняті від працівників при прийнятті на роботу, а також видані їм. Трудова книжка видається на руки працівнику тільки при звільненні. Роботодавець має право видавати працівникам тільки засвідчені виписки із трудових книжок (лист Мінпраці та соцполітики від 03.07.08 р. № 2022). Працівник, який загубив свою трудову книжку, зобов'язаний негайно заявити про це за місцем останньої роботи — протягом 15 днів йому повинні видати дублікат.

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)