Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Предприятие – плательщик единого налога по ставке 6 % осуществило предоплату за товар по импортному контракту. Поставка не состоялась, и стороны контракта договорились о возврате предоплаты. Из-за возврата образовалась положительная разница. Облагается ли такая разница единым налогом? Вестник ГНАУ 2010-01-15

Версия для печати

? Підприємство – платник єдиного податку за ставкою 6 % здійснило передоплату за товар за імпортним контрактом. Поставка не відбулась, і сторони контракту домовились про повернення передоплати. Через повернення утворилася позитивна різниця. Чи оподатковується така різниця єдиним податком?

Згідно зі ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Тобто застосування спрощеної системи оподаткування передбачає касовий метод обчислення виручки.

Крім того, згідно з п. 2 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва – юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом ДПА України від 12.10.99 р. № 554, у графі 6 «Загальна сума виручки та позареалізаційних доходів» Книги відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий (поточний) рахунок та до каси суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, а також позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації. Тобто будь-які надходження коштів повинні бути зафіксовані у податковому обліку.

Проте відповідно до положень п. 1.31 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (зі змінами та доповненнями) реалізацією товарів, робіт і послуг є операції, які здійснюються за договорами купівлі-продажу, поставки, міни та іншими цивільно-правовими договорами за плату або компенсацію і передбачають перехід права власності до покупця.

Але коли договір до початку виконання робіт з будь-яких причин розірвано, перехід права власності до покупця не відбувається. Тому повернута платнику єдиного податку сума передоплати за товар, здійсненої ним за контрактом, до бази оподаткування єдиним податком не включається.

Із курсовою різницею ситуація інша: утворена з причини зростання курсу іноземної валюти позитивна курсова різниця для платника єдиного податку вважається доходом та оподатковується єдиним податком за обраною ним ставкою.

 

Рубрику підготувала 

 

Оксана Кирієнко 

Оглядач «Вісника» 

За сприяння 

 

Світлани Тимощук 

Начальника відділу координації процесу
адміністрування податку на прибуток Департаменту
адміністрування податку на прибуток та інших
податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПА України 


«Вісник податкової служби України», січень 2010 р., № 3 (575), с. 38 (www.visnuk.com.ua)

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)