Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Про затвердження Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України Приказ ГТСУ 728 Версия 2008-12-24

Версия для печати

Про затвердження Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України

Наказ Державної митної служби України
від 3 вересня 2007 року N 728

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 вересня 2007 р. за N 1081/14348

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державної митної служби України
 від 24 грудня 2008 року N 1454

Відповідно до статей 3, 11, 58, 81, 152, 187 Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 "Деякі питання здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях" (зі змінами) та з метою створення сприятливих умов для прискорення товарообігу, удосконалення форм і методів митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях експрес-перевізниками, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України (додається).

2. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С. А.) для забезпечення реалізації вимог цієї Інструкції:

розробити програмно-інформаційні комплекси "Реєстр центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій", "Журнал обліку руху МЕВ на ЦСС (РСС)", "Контроль за переміщенням МЕВ за ЄТД", "Облік та оформлення митних декларацій М 16";

забезпечити програмну взаємодію зазначених комплексів між собою та з програмно-інформаційними комплексами "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів", "Інспектор - 2006";

узгодити формати передачі даних між митними органами й експрес-перевізниками.

3. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С. М.) забезпечити ведення Реєстру центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій.

4. Начальникам регіональних митниць, митниць, у зоні діяльності яких розташовані центральні сортувальні станції (регіональні сортувальні станції):

4.1. Наказом митного органу визначити підрозділи, посадові особи яких проводитимуть митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях.

4.2. Уповноважити посадових осіб, які проводитимуть митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях, на здійснення функцій контролю за доставкою міжнародних експрес-відправлень до митниці призначення та перевірки правильності визначення їх митної вартості.

4.3. Провести при потребі перерозподіл штатної чисельності й засобів комп'ютерної техніки та зв'язку між підрозділами митниць.

4.4. Установити режим роботи підрозділів, посадові особи яких проводитимуть митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях, залежно від обсягів і систематичності надходження таких відправлень.

5. Начальникам регіональних митниць, митниць визначити осіб, відповідальних за здійснення митного оформлення міжнародних експрес-відправлень і контроль за дотриманням експрес-перевізником строків їх зберігання.

6. Начальнику Київської регіональної митниці забезпечити розміщення посадових осіб підрозділу митниці, до компетенції якого віднесено контроль за переміщенням товарів, у місцях розташування підрозділу, посадові особи якого здійснюють митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях.

7. Начальникам регіональних митниць, митниць довести цей наказ до відома особового складу, інформувати суб'єктів підприємницької діяльності про вимоги цього наказу шляхом висвітлення його на наочних інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниці й у пунктах пропуску через державний кордон України та забезпечити його неухильне виконання.

8. Абзац перший підпункту 1.1 пункту 1 наказу Державної митної служби України від 21.11.2005 N 1136 "Про місця прибуття автотранспорту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за N 1474/11754, викласти в такій редакції:

"1.1. Місцем прибуття автотранспорту може бути визначена митницею призначення територія або її частина пункту пропуску через державний кордон України, морського чи річкового порту, аеропорту, залізничної станції, підприємства (вантажного митного комплексу, автопорту, автотерміналу, складу тимчасового зберігання відкритого типу, митного ліцензійного складу, центральної сортувальної станції, регіональної сортувальної станції, місця міжнародного поштового обміну)".

9. Унести до Класифікатора документів, наведеного в додатку 9 до наказу Державної митної служби України від 09.07.97 N 307 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247, такі зміни:

У розділі 0 "Митні документи" рядки

0022 

Резервна позиція 


0023 

Резервна позиція 


0101 

Резервна позиція 


замінити рядками

0022 

Заява про здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів без застосування вантажної митної декларації 


0023 

Митна декларація М 16 


0101 

Повідомлення про транзитне переміщення міжнародного експрес-відправлення 


10. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С. М.) і Юридичному департаменту (Небрат Л. М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

11. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів після його офіційного опублікування, крім пункту 8 цього наказу й розділів 1, 4 - 9 Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України, які набирають чинності через 90 днів після офіційного опублікування цього наказу.

12. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Черкасського Р. А.

Голова Державної митної
служби України
 


О. Б. Єгоров
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Перший заступник
Міністра фінансів України
 


В. А. Копилов
 

Міністр транспорту та зв'язку України  

 М. М. Рудьковський

Т. в. о. Голови Державного
комітету України з питань
 регуляторної політики та
підприємництва 


 
 
 С. М. Іголкін


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної митної служби України
від 3 вересня 2007 р. N 728

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 вересня 2007 р. за N 1081/14348 


Інструкція
з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України

 

I. Загальні положення

1. Терміни в цій Інструкції вживаються в таких значеннях:

домашній транспортний документ - номерний товаросупровідний документ на кожне окреме міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ);

локальна мережа експрес-перевізника - складова всесвітньої мережі відстеження доставки МЕВ від відправника до одержувача, яка являє собою сукупність підрозділів експрес-перевізника: центральних сортувальних станцій (далі - ЦСС) і регіональних сортувальних станцій (далі - РСС), а також повірених, і створена в Україні для надання послуг з прискореного транспортування МЕВ;

підрозділ митного оформлення (далі - ПМО) - підрозділ митного органу, посадові особи якого здійснюють митні процедури щодо МЕВ;

представник експрес-перевізника - працівник ЦСС або РСС, або повірений;

повірений - особа, що діє на підставі договору доручення з експрес-перевізником або ЦСС (РСС) та здійснює пред'явлення МЕВ митному органу за місцезнаходженням одержувача (відправника).

2. Митний орган, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), визначає ПМО, відповідальний за здійснення митних процедур щодо МЕВ, і місце проведення цих процедур (з урахуванням місця розташування ЦСС /РСС/).

ЦСС (РСС) повинна бути внесена до Переліку місць прибуття автотранспорту в порядку, установленому наказом Держмитслужби від 21.11.2005 N 1136 "Про місця прибуття автотранспорту", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за N 1474/11754.

3. Для зберігання МЕВ, що надійшли на ЦСС (РСС), експрес-перевізник облаштовує місце(-я) зберігання МЕВ (спеціально визначене й обладнане складське приміщення чи відокремлена експрес-перевізником частина приміщення /огороджена територія, що виключає можливість вилучення МЕВ поза митним контролем/, що призначене для зберігання МЕВ).

4. Для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів (далі - предмети) митний орган за погодженням з експрес-перевізником визначає на ЦСС (РСС) зони митного контролю (далі - ЗМК).

У місці зберігання МЕВ на ЦСС (РСС) створюється постійна ЗМК.

ЗМК визначаються митним органом після погодження Держмитслужбою місця розташування ЦСС (РСС).

5. У разі застосування до предметів, що містяться в МЕВ, заходів нетарифного регулювання зовнішньої торгівлі (ліцензування, сертифікація тощо) відповідні дозвільні документи подаються представником експрес-перевізника або одержувачем (відправником) МЕВ до ПМО (за місцем розташування ЦСС (РСС) або одержувача /відправника/) при здійсненні митного контролю й митного оформлення цих предметів відповідно до заявленого митного режиму.

6. Для забезпечення можливості декларування предметів, що переміщуються в МЕВ, експрес-перевізник має отримати ліцензію на провадження посередницької діяльності митного брокера (свідоцтво про визнання підприємства декларантом) і мати в штаті ЦСС осіб, уповноважених на декларування.

7. Транспортні засоби експрес-перевізника повинні мати свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками й пломбами, видані згідно з Порядком реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, затвердженим наказом Держмитслужби від 21.11.2001 N 755 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2001 за N 1036/6227 (зі змінами).

 

II. Погодження місця розташування ЦСС (РСС)

1. Для погодження місця розташування ЦСС (РСС) і включення її (їх) до Реєстру центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій (далі - Реєстр) експрес-перевізник звертається до митного органу, у зоні діяльності якого планується відкрити ЦСС (РСС), з письмовою заявою про погодження місця розташування ЦСС (РСС) і включення підрозділу експрес-перевізника до Реєстру, форму якої наведено в додатку 1 до цієї Інструкції. Заява повинна містити обґрунтування потреби створення ЦСС (РСС).

2. До заяви додаються нотаріально засвідчені копії установчих і реєстраційних документів (статуту, засновницького договору, свідоцтва про реєстрацію) суб'єкта господарської діяльності, а також засвідчені експрес-перевізником:

копії документів, що підтверджують право власності на об'єкти (будівлі, споруди, інженерно-технічні засоби та комунікації тощо), на виробничих площах яких планується розташовування ЦСС (РСС), або право користування ними;

копія угоди між відповідним іноземним оператором експрес-перевезень, що має всесвітню мережу з системою центральних і регіональних сортувальних станцій, та експрес-перевізником України про обмін МЕВ;

перелік ЦСС (РСС) і повірених, що складають локальну мережу експрес-перевізника;

графік роботи ЦСС (РСС);

копія ліцензії на провадження посередницької діяльності митного брокера (свідоцтва про визнання підприємства декларантом);

копії документів, що підтверджують наявність у штаті ЦСС (РСС) осіб, уповноважених на декларування;

плани територій і приміщень ЦСС (РСС) із зазначенням: оглядових залів, службових приміщень для ПМО, місць зберігання МЕВ, розміщення технічних засобів контролю;

плани службових приміщень для посадових осіб ПМО;

перелік працівників ЦСС (РСС), яким буде надано право доступу до місць зберігання МЕВ;

перелік наявного обладнання та технічних засобів (вантажно-розвантажувальних, транспортних, зв'язку, оргтехніки, технічних засобів контролю), достатніх для забезпечення функціонування ЦСС (РСС).

3. Заява реєструється митним органом у порядку, установленому Інструкцією з діловодства в митній службі України, затвердженою наказом Держмитслужби від 28.12.2002 N 747 (зі змінами). Строк розгляду заяви не може перевищувати 30 календарних днів з дати її реєстрації.

Митний орган перевіряє відповідність відомостей, зазначених у поданих експрес-перевізником документах, і стану передбачуваних для ЦСС (РСС) приміщень вимогам Порядку і умов здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 (зі змінами), і цієї Інструкції.

За результатами огляду територій і приміщень складається Акт про проведення огляду територій і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи, форму якого затверджено наказом Держмитслужби від 04.07.2003 N 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.07.2003 за N 625/7946.

4. Попереднє рішення митного органу про можливість погодження (відмову в погодженні) місця розташування ЦСС (РСС) відображається шляхом накладення начальником цього митного органу відповідної резолюції на заяві експрес-перевізника.

5. Митним органом може бути відмовлено в погодженні місця розташування ЦСС (РСС) у таких випадках:

за відсутності документів, зазначених у пункті 2 цього розділу;

виявлення недостовірних даних;

виявлення невідповідності відомостей, зазначених у поданих експрес-перевізником документах, і стану передбачуваних для ЦСС (РСС) приміщень вимогам Порядку і умов здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 (зі змінами), і цієї Інструкції;

за відсутності на ЦСС (РСС) приміщень для посадових осіб ПМО чи неналежного їх обладнання.

Митний орган відмовляє в погодженні місця розташування РСС за відсутності в експрес-перевізника ЦСС.

6. Про прийняте митним органом попереднє рішення експрес-перевізникові надсилається письмове повідомлення.

У разі прийняття попереднього рішення про відмову в погодженні місця розташування ЦСС (РСС) у повідомленні зазначаються причини відмови, а також вимоги, при виконанні яких митним органом може бути погоджено місце розташування ЦСС (РСС).

7. У разі прийняття попереднього рішення про можливість погодження місця розташування ЦСС (РСС) митний орган направляє до Держмитслужби заяву експрес-перевізника з резолюцією начальника митного органу разом із супровідним листом і зазначеними в пункті 2 цього розділу документами.

Копії документів зберігаються в митному органі.

8. Подані митним органом документи реєструються Держмитслужбою в порядку, установленому Інструкцією з діловодства в митній службі України, затвердженою наказом Держмитслужби від 28.12.2002 N 747 (зі змінами). Строк розгляду документів не може перевищувати 30 календарних днів з дати їх реєстрації.

9. Держмитслужба може відмовити в погодженні місця розташування ЦСС (РСС) у таких випадках:

виявлення недостовірних даних;

виявлення невідповідності відомостей, зазначених у поданих експрес-перевізником документах, і стану передбачуваних для ЦСС (РСС) приміщень вимогам Порядку і умов здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 (зі змінами), і цієї Інструкції.

10. Якщо ЦСС (РСС) відповідає вимогам законодавства щодо облаштування та організації здійснення митних процедур з предметами в МЕВ, то Держмитслужба погоджує місце розташування ЦСС (РСС) шляхом включення цієї ЦСС (РСС) до Реєстру на підставі наказу Держмитслужби.

11. Держмитслужба забезпечує ведення Реєстру за допомогою програмно-інформаційного комплексу "Реєстр центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій" Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС Держмитслужби).

У Реєстрі зазначаються:

номер за порядком;

номер і дата наказу Держмитслужби про включення ЦСС (РСС) в Реєстр;

найменування експрес-перевізника;

найменування іноземного оператора експрес-перевезень;

код експрес-перевізника за ЄДРПОУ;

місцезнаходження експрес-перевізника;

найменування митного органу, у зоні діяльності якого експрес-перевізник перебуває на обліку як суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності (далі - ЗЕД);

місцезнаходження ЦСС (РСС);

найменування митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС);

статус підрозділу експрес-перевізника: ЦСС чи РСС;

номер і дата наказу Держмитслужби про виключення ЦСС (РСС) із Реєстру.

12. У строк, що не перевищує 30 календарних днів з дати реєстрації документів, Держмитслужба повідомляє митні органи України й експрес-перевізника про включення ЦСС (РСС) в Реєстр чи про відмову в погодженні місця розташування ЦСС (РСС).

13. Будь-які зміни планів місць зберігання МЕВ, оглядових залів чи службових приміщень для ПМО та їх розміщення на території ЦСС (РСС) здійснюються експрес-перевізником після погодження цих змін з митним органом, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС).

14. Експрес-перевізник протягом 5 робочих днів інформує митний орган про будь-які зміни відомостей у документах, що були подані ним відповідно до пункту 2.2 цієї Інструкції, а також надає копії цих документів, засвідчені в установленому цією Інструкцією порядку.

Якщо зміни в документах потребують внесення змін до Реєстру, то митний орган направляє до Держмитслужби супровідний лист разом із цими документами. Копії документів зберігаються в митному органі.

Держмитслужба забезпечує внесення відповідних змін до Реєстру.

 

III. Обов'язки експрес-перевізника

1. Експрес-перевізник зобов'язаний:

забезпечити оформлення домашнього транспортного документа під час прийняття МЕВ у відправника;

забезпечити наявність у ЦСС (РСС) інформації в електронному вигляді про кожне МЕВ, що переміщується (пересилається) через митний кордон України, та можливість перегляду посадовими особами ПМО інформації, що міститься в цій комп'ютерній мережі відстеження проходження МЕВ від відправника до одержувача;

вивезти МЕВ у зворотному напрямку на вимогу відправника;

протягом строку зберігання, визначеного пунктом 4.6 цієї Інструкції, вивезти у зворотному напрямку МЕВ, що містять предмети, стосовно яких застосовуються нетарифні заходи регулювання зовнішньої торгівлі або які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю і щодо яких не було здійснено митне оформлення;

надати на ЦСС (РСС) належним чином обладнане приміщення для посадових осіб ПМО;

обладнати на ЦСС (РСС) ЗМК.

2. У місці зберігання МЕВ експрес-перевізник зобов'язаний забезпечити:

функціонування протипожежної сигналізації та наявність засобів пожежогасіння;

цілодобову охорону;

наявність системи відеоспостереження та виведення інформації з неї в підрозділ митного органу;

наявність матеріально-технічного обладнання у достатній для забезпечення діяльності ЦСС (РСС) кількості (навантажувально-розвантажувальних засобів; спеціального сертифікованого обладнання для зважування МЕВ; технічних засобів контролю; засобів зв'язку, оргтехніки);

неможливість проникнення до цих місць сторонніх осіб;

можливість накладення не менше ніж двох засобів забезпечення (ідентифікації), які унеможливлюють проникнення в ці місця або вилучення МЕВ із цих місць без пошкодження засобів забезпечення (ідентифікації), один з яких повинен належати митному органу, другий - експрес-перевізнику.

 

IV. Порядок обліку та зберігання МЕВ, а також подання митному органу звітності про них

1. ЦСС (РСС) здійснює облік усіх МЕВ, що надходять до ЦСС (РСС) та вивозяться за її межі. При цьому окремо здійснюється облік МЕВ документального та недокументального характеру.

ЦСС (РСС) здійснює облік МЕВ шляхом унесення до журналу обліку МЕВ на ЦСС (журналу обліку МЕВ на РСС відповідно) відомостей про:

напрям переміщення (ввезення/вивезення/зворотне вивезення/транзит);

номер єдиного транспортного документа (далі - ЄТД) і код цього документа (авіанакладна, накладна CMR тощо) відповідно до Класифікатора документів, наведеного в додатку 9 до наказу Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (зі змінами);

дату надходження МЕВ на ЦСС (РСС);

дату розміщення МЕВ у місці зберігання МЕВ на ЦСС (РСС);

дату початку строку зберігання МЕВ експрес-перевізником;

дату закінчення строку зберігання МЕВ експрес-перевізником;

номер домашнього транспортного документа;

відправника МЕВ;

одержувача МЕВ;

кількість місць МЕВ;

загальну вагу МЕВ;

вміст МЕВ (загальне найменування);

загальну вартість МЕВ;

прізвище працівника ЦСС (РСС), що прийняв МЕВ на зберігання;

прізвище працівника ЦСС (РСС), що видав МЕВ;

інше - за рішенням експрес-перевізника.

Експрес-перевізник забезпечує доступ посадових осіб ПМО до інформації, що міститься в журналі обліку МЕВ на ЦСС (РСС).

На вимогу начальника ПМО митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), експрес-перевізник повинен надати митному органу звіт про рух МЕВ у місці зберігання МЕВ за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції.

2. Без розміщення у місці зберігання МЕВ можуть бути випущені в день надходження на ЦСС такі МЕВ:

1) МЕВ документального характеру в порядку, визначеному пунктом 2 глави 3 розділу VI цієї Інструкції;

2) МЕВ, що надійшли на адресу підприємств і для декларування яких не застосовується ВМД, а для митного оформлення не потрібне подання дозвільних документів уповноважених органів державної влади, що виконують відповідні контрольні функції, у порядку, визначеному підпунктами 3.1 - 3.6 пункту 3 глави 3 розділу VI цієї Інструкції.

3. МЕВ, що не були випущені в день їх надходження на ЦСС відповідно до пункту 2 цього розділу, розміщуються в місці зберігання МЕВ на ЦСС (РСС) на підставі поданого працівником ЦСС (РСС) реєстру МЕВ, що розміщуються на зберігання, і товаросупровідних документів на ці МЕВ.

Реєстр МЕВ, що розміщуються на зберігання, має містити такі відомості про кожне МЕВ:

номер домашнього транспортного документа;

країна відправлення (призначення);

відправник;

одержувач;

кількість місць МЕВ;

загальна вага МЕВ;

вміст МЕВ (загальне найменування);

загальна вартість предметів у МЕВ.

При розміщенні в місці зберігання МЕВ, що призначені для вивезення, у реєстрі МЕВ, що розміщуються на зберігання, додатково зазначаються назва, дата й номер документа, на підставі якого здійснено митне оформлення предметів у МЕВ.

Рішення про розміщення МЕВ у місці зберігання МЕВ відображається шляхом проставлення посадовою особою ПМО відбитка штампа "Під митним контролем" (далі - штамп ПМК) на цьому реєстрі й товаросупровідних документах.

У місці зберігання МЕВ допускається зберігання виключно МЕВ, які перебувають під митним контролем.

Дозволяється спільне зберігання протягом не більше одної доби МЕВ, що перебувають під митним контролем, і МЕВ, митне оформлення предметів у яких завершено в повному обсязі.

4. Посадова особа ПМО митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), обліковує МЕВ із застосуванням електронного журналу обліку руху МЕВ на ЦСС (РСС) (далі - Журнал обліку). Журнал обліку повинен містити відомості про:

напрям переміщення (ввезення/вивезення/зворотне вивезення/транзит);

номер ЄТД і код цього документа (авіанакладна, накладна CMR тощо) відповідно до Класифікатора документів, наведеного в додатку 9 до наказу Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (зі змінами);

дату надходження МЕВ на ЦСС (РСС);

дату розміщення МЕВ у місці зберігання МЕВ на ЦСС (РСС);

дату початку строку зберігання МЕВ експрес-перевізником;

дату закінчення строку зберігання МЕВ експрес-перевізником;

номер домашнього транспортного документа;

країну відправлення (призначення);

відправника;

одержувача;

кількість місць МЕВ;

загальну вагу МЕВ;

вміст МЕВ (загальне найменування);

загальну вартість МЕВ;

прізвище працівника ЦСС (РСС), що прийняв МЕВ на зберігання;

назву, дату й номер документа, на підставі якого МЕВ випущено з місця зберігання МЕВ на ЦСС (РСС), номер особистої номерної печатки (далі - ОНП) посадової особи ПМО, яка дозволила видачу МЕВ.

Журнал обліку ведеться на підставі інформації, що надається експрес-перевізником на паперовому носії та в електронному вигляді у форматі, узгодженому з Держмитслужбою, при кожному надходженні МЕВ на ЦСС (РСС) або при кожній їх видачі.

5. МЕВ розміщуються в місці зберігання МЕВ і вивозяться за його межі в присутності посадової особи ПМО. Усі операції з МЕВ здійснюються за рахунок експрес-перевізника.

6. Строк зберігання експрес-перевізником МЕВ, що ввозяться на митну територію України, починається датою надходження цих МЕВ до ЦСС і закінчується датою здійснення в повному обсязі митного оформлення предметів у цих МЕВ або датою фактичного вивезення МЕВ за межі митної території України.

Строк зберігання експрес-перевізником МЕВ, що вивозяться за межі митної території України, починається:

датою пред'явлення предметів у МЕВ для митного оформлення в ПМО митного органу, у зоні діяльності якого розташована РСС (ЦСС), або

датою закінчення митного оформлення предметів у МЕВ, якщо митне оформлення здійснено в ПМО митного органу, у зоні діяльності якого розташований відправник.

Строк зберігання експрес-перевізником МЕВ, що вивозяться за межі митної території України, закінчується датою фактичного їх вивезення за межі митної території України.

Строк зберігання МЕВ експрес-перевізником не може перевищувати 90 днів.

7. Контроль за дотриманням експрес-перевізником строків зберігання МЕВ здійснює митний орган, у зоні діяльності якого перебувають МЕВ. У разі виявлення фактів порушення експрес-перевізником строків зберігання МЕВ митний орган, у зоні діяльності якого перебуває МЕВ, інформує про це митний орган, у зоні діяльності якого розташована ЦСС.

8. У разі потреби митний орган у будь-який час роботи експрес-перевізника має право проводити облік МЕВ, що зберігаються в місцях зберігання МЕВ, та/або огляд територій і приміщень ЦСС (РСС), де перебувають або можуть перебувати предмети та транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи. При цьому діяльність ЦСС (РСС) не призупиняється.

 

V. Переміщення територією України МЕВ, що перебувають під митним контролем

1. Вантаж експрес-перевізника (МЕВ) переміщується експрес-перевізником з митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України, у митний орган, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, із застосуванням одного із заходів гарантування доставки товарів до митниці призначення, передбачених статтею 161 Митного кодексу України. Вид заходу гарантування доставки вантажу експрес-перевізника до митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, обирається експрес-перевізником.

2. Вантаж експрес-перевізника переміщується з митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України, у митний орган, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, і в зворотному напрямку транспортним засобом експрес-перевізника під митним забезпеченням.

Переміщення МЕВ від митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, до митниці призначення та в зворотному напрямку допускається під митним забезпеченням та/або забезпеченням експрес-перевізника. Забезпечення експрес-перевізника повинно забезпечувати порівняний з митним забезпеченням ступінь фізичного захисту та можливість ідентифікації цього забезпечення за інформацією, зазначеною в документі контролю за доставкою та/або домашньому транспортному документі.

3. Експрес-перевізник повинен доставити вантаж (МЕВ) у ЗМК на ЦСС (РСС) або митниці призначення відповідно.

4. Для здійснення контролю за доставкою вантажу експрес-перевізника з митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України, у митний орган, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, або в зворотному напрямку (від ЦСС) використовується ЄТД.

Контроль за доставкою МЕВ до митниці призначення здійснюється з використанням програмно-інформаційного комплексу "Контроль за переміщенням МЕВ за ЄТД" ЄАІС Держмитслужби, що формується окремо по кожному експрес-перевізнику.

Для контролю використовується інформація про:

номер ЄТД;

кількість місць за ЄТД;

загальну вагу за ЄТД;

прізвище, ініціали представника експрес-перевізника, який прийняв вантаж до перевезення;

державний номерний знак транспортного засобу, яким вантаж експрес-перевізника буде переміщуватися до митниці призначення;

визначені митницею відправлення код митниці призначення й дату доставки МЕВ у цю митницю;

дату проставлення та номер штампа ПМК посадової особи митниці відправлення;

дату доставки МЕВ до митниці призначення;

номер ОНП посадової особи митниці призначення.

При потребі посадова особа митниці відправлення (митниці призначення) роздруковує реєстр ЄТД, оформлених митницею за певний період.

5. Порядок здійснення контролю за доставкою МЕВ з митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), у митницю призначення:

5.1. Для здійснення контролю за доставкою МЕВ з митниці відправлення в митницю призначення використовується повідомлення про транзитне переміщення міжнародного експрес-відправлення (далі - ПТП МЕВ), форму якого наведено в додатку 3 до цієї Інструкції, та його електронна копія.

Контроль за доставкою МЕВ до митниці призначення здійснюється з використанням програмно-інформаційного комплексу "Повідомлення про переміщення" ЄАІС Держмитслужби.

5.2. МЕВ, що вивозяться за межі митної території України й для декларування яких не застосовується ВМД, переміщуються з митниці відправлення в митний орган, у зоні діяльності якого розташована РСС (ЦСС), без оформлення ПТП МЕВ. Це положення не застосовується для МЕВ, що вивозяться за межі митної території України для повернення відправнику.

5.3. Дозволяється переміщення МЕВ представником експрес-перевізника або повіреним у ручній поклажі або одним транспортним засобом у різні митниці призначення за маршрутом, визначеним експрес-перевізником на власний розсуд, виходячи з міркувань економічної доцільності. При цьому забезпечення накладається безпосередньо на МЕВ або на МЕВ, консолідовані за одним ПТП МЕВ, і не накладається на транспортний засіб.

5.4. ПТП МЕВ складається посадовою особою митниці відправлення або експрес-перевізником.

На консолідовані МЕВ може бути складено одне ПТП МЕВ і реєстр до нього за формою, наведеною в додатку 4 до цієї Інструкції. При цьому до кожного примірника ПТП МЕВ додається один примірник реєстру.

5.5. ПТП МЕВ оформлюється в трьох примірниках на аркушах паперу формату А4 посадовою особою митниці відправлення і реєструється нею в окремому електронному журналі, форма якого визначається цією митницею.

Порядковий номер ПТП МЕВ формується за такою схемою:

ААААА/В/ССССССССС,

де

ААААА - порядковий номер ПТП МЕВ (у порядку зростання протягом поточного року; з початку року нумерація поновлюється);

В - остання цифра поточного року;

ССССССССС - код структурного підрозділу митниці відправлення, у якому проводиться оформлення ПТП МЕВ, згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.2006 N 335 (зі змінами), або код митниці обліку, якщо структурному підрозділові код не присвоєно.

5.6. У ПТП МЕВ обов'язково зазначається місце прибуття автотранспорту, яке визначається посадовою особою митниці відправлення з урахуванням Переліку місць прибуття автотранспорту, сформованого згідно з пунктом 1.2 наказу Держмитслужби від 21.11.2005 N 1136 "Про місця прибуття автотранспорту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за N 1474/11754, на підставі інформації, наданої експрес-перевізником. У разі відсутності такої інформації посадова особа митниці самостійно визначає час і місце доставки зазначених МЕВ для здійснення митного контролю та митного оформлення.

5.7. Представник експрес-перевізника, який прийняв заявлені МЕВ до перевезення, надає митниці відправлення зобов'язання доставити ці МЕВ у митницю призначення в строк, установлений митницею відправлення, про що власноручно вчиняє відповідний запис у всіх примірниках ПТП МЕВ.

5.8. На всіх примірниках ПТП МЕВ посадова особа митниці відправлення проставляє відбитки штампа ПМК і ОНП, а на всіх примірниках реєстру до ПТП МЕВ (за наявності) ця посадова особа проставляє відбитки штампа ПМК.

5.9. Перший і другий примірники ПТП МЕВ видаються представнику експрес-перевізника, що прийняв МЕВ до перевезення, для доставки разом з МЕВ у митницю призначення; третій примірник ПТП МЕВ разом з примірниками товаросупровідних документів або їх завіреними копіями залишається на контролі в митниці відправлення.

5.10. Після цього посадова особа митниці відправлення в строк, що не перевищує 4 годин після завершення митного оформлення МЕВ, уносить до ЄАІС Держмитслужби інформацію за кожним ПТП МЕВ.

5.11. МЕВ пред'являється митниці призначення безпосередньо особою, яка надала зобов'язання про доставку МЕВ, або іншим представником експрес-перевізника.

При надходженні МЕВ у митницю призначення в межах визначеного митним органом, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, строку доставки посадова особа митниці призначення перевіряє відповідність МЕВ відомостям про них, зазначеним в електронній копії ПТП МЕВ, вилучає примірники ПТП МЕВ у представника експрес-перевізника та проставляє в них і в усіх товаросупровідних документах відбитки штампа ПМК.

5.12. У першому примірнику ПТП МЕВ посадова особа митниці призначення вчиняє запис "Вантаж надійшов", завіряє його відбитком ОНП і передає цей примірник ПТП МЕВ представнику експрес-перевізника, який пред'явив МЕВ у митницю призначення, як підтвердження виконання зобов'язання щодо доставки МЕВ.

5.13. Посадова особа митниці призначення в строк, що не перевищує 4 годин з моменту пред'явлення МЕВ цій митниці, робить в електронній копії ПТП МЕВ, що міститься в ЄАІС Держмитслужби, відмітку про надходження МЕВ у митницю призначення.

5.14. Після завершення митного оформлення предметів у МЕВ посадова особа митниці призначення, що його здійснила, зазначає в другому примірнику ПТП МЕВ назву, дату й номер документа, на підставі якого здійснено митне оформлення цих предметів, і завіряє цей запис відбитком ОНП.

У разі, якщо разом з ПТП МЕВ складався реєстр, то відомості про дату, номер і код документа згідно з Класифікатором документів, наведеним у додатку 9 до наказу Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (зі змінами), на підставі якого здійснено митне оформлення предметів у кожному із МЕВ, зазначаються в графі "Примітки" реєстру до другого примірника ПТП МЕВ. Для підтвердження здійснення митного оформлення предметів у всіх МЕВ за ПТП МЕВ посадова особа митниці призначення, що здійснила митне оформлення предметів в останньому МЕВ із реєстру, вчиняє в другому примірнику ПТП МЕВ запис "Вантаж оформлено" і завіряє цей запис відбитком ОНП.

У разі, якщо декларування предметів у МЕВ здійснюється із застосуванням ВМД, то в графі 44 (розділ 0 "Митні документи", позиція "0101") цієї ВМД обов'язково зазначаються номер і дата оформлення відповідного ПТП МЕВ.

5.15. Контроль за виконанням зобов'язань щодо доставки МЕВ у митницю призначення здійснює митниця відправлення. Підставою для зняття ПТП МЕВ з контролю митницею відправлення є внесена митницею призначення до електронної копії ПТП МЕВ, що міститься в ЄАІС Держмитслужби, відмітка про доставку МЕВ.

5.16. Якщо митницею призначення після закінчення строку доставки МЕВ не підтверджено факт доставки, то митниця відправлення направляє засобами електронного зв'язку запит до цієї митниці для з'ясування факту доставки/недоставки МЕВ.

5.17. Процедура продовження строку доставки МЕВ у митницю призначення здійснюється відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335 (зі змінами).

6. Контроль за доставкою предметів у МЕВ, що переміщується одержувачем з митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, у митний орган призначення, здійснюється за попереднім повідомленням. Контроль за доставкою одержувачем окремих видів товарів, перелік яких визначено в додатку 1 до Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Держмитслужби від 28.02.2003 N 129 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2003 за N 424/7745 (зі змінами), що переміщуються у МЕВ, здійснюється на підставі попередньої вантажної митної декларації.

 

VI. Митний контроль і митне оформлення вантажів експрес-перевізника при ввезенні їх на митну територію України

Глава 1. Митний контроль у пункті пропуску

1. Вантаж експрес-перевізника, що ввозиться на митну територію України через міжнародні аеропорти, для переміщення до митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, перевантажується на транспортні засоби експрес-перевізника безпосередньо з борту повітряного судна чи зі складу тимчасового зберігання міжнародного аеропорту.

При цьому експрес-перевізником сплачується єдиний збір у встановленому законодавством порядку.

2. За наявності достатніх підстав уважати, що вантаж експрес-перевізника переміщується через митний кордон України з порушенням митних правил, рішення щодо здійснення митного огляду приймається керівником митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України, або його заступником.

У разі проведення митного огляду такого вантажу посадовою особою митного органу обов'язково складається Акт про проведення митного огляду товарів, форму якого наведено в додатку 2 до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719 (зі змінами).

3. Підставами для пропуску вантажів експрес-перевізника через митний кордон України й направлення їх на ЦСС є:

1) подання ЄТД представником експрес-перевізника посадовій особі митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України;

2) відповідність зазначених у ЄТД відомостей про вантаж (кількість місць, вага) наявному вантажу.

У разі ввезення вантажу експрес-перевізника через міжнародні аеропорти та перевантаження його безпосередньо з борту повітряного судна вага вантажу може не перевірятися.

4. За наявності підстав для пропуску вантажів експрес-перевізника через митний кордон України посадова особа ПМО, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України:

проставляє відбиток штампа ПМК на ЄТД;

зазначає на ЄТД строк доставки вантажу експрес-перевізника в митний орган, у зоні діяльності якого функціонує ЦСС;

накладає на транспортний засіб експрес-перевізника митне забезпечення та вносить до ЄТД відомості про нього;

ознайомлює представника експрес-перевізника, який приймає МЕВ до перевезення, зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України.

На лицьовому боці двох аркушів ЄТД представник експрес-перевізника вчиняє напис такого змісту:

"Я, прізвище, ім'я та по батькові, дані паспорта, ознайомлений зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України і зобов'язуюсь доставити МЕВ у митницю призначення в строк до __.__.20__ р.", ставить дату та особистий підпис на кожному з цих аркушів. Для вчинення напису експрес-перевізник може застосовувати штамп.

Зобов'язання й підпис представника експрес-перевізника засвідчуються відбитком ОНП посадової особи митниці відправлення.

Один із цих аркушів ЄТД залишається в справах митниці відправлення на контролі, другий видається представнику експрес-перевізника для пред'явлення митниці призначення.

5. Посадова особа митниці відправлення в строк, що не перевищує 4 годин з моменту оформлення ЄТД, уносить інформацію за цим ЄТД до ПІК "Контроль за переміщенням МЕВ за ЄТД" ЄАІС Держмитслужби та ставить ЄТД на контроль.

 

Глава 2. Митний контроль при надходженні на ЦСС (РСС)

1. При надходженні вантажу експрес-перевізника на ЦСС (РСС) посадова особа ПМО:

перевіряє наявність на ЄТД (ПТП МЕВ) відміток митного органу відправлення;

перевіряє цілість митного забезпечення митного органу відправлення;

перевіряє наявність в ЄАІС Держмитслужби інформації про ЄТД (ПТП МЕВ), поставлений на контроль. За відсутності зауважень підтверджує доставку вантажу експрес-перевізника шляхом проставлення відбитка ОНП на ЄТД (ПТП МЕВ) із зобов'язанням представника експрес-перевізника, засвідченим відбитком ОНП посадової особи митниці відправлення. У разі відсутності в ЄАІС Держмитслужби інформації про ЄТД (ПТП МЕВ) контрольні функції здійснюються на підставі аркуша ЄТД (ПТП МЕВ) із зобов'язанням представника експрес-перевізника, засвідченим відбитком ОНП посадової особи митниці відправлення, з подальшим обов'язковим унесенням інформації до ЄАІС Держмитслужби;

дає дозвіл на розвантаження транспортного засобу, яким доставлено вантаж експрес-перевізника;

перевіряє відповідність кількості місць та ваги вантажу експрес-перевізника даним, зазначеним в ЄТД (ПТП МЕВ);

за відсутності зауважень дає дозвіл на сортування та обробку МЕВ.

Посадова особа ПМО вживає заходів щодо оперативного внесення до ЄАІС Держмитслужби інформації про доставку вантажу експрес-перевізника для зняття ЄТД (ПТП МЕВ) з контролю.

У разі виявлення ознак, що вказують на можливість переміщення вантажу експрес-перевізника з порушенням митних правил, посадова особа ПМО зобов'язана вжити заходів, передбачених законодавством, для запобігання цим порушенням і притягнення до відповідальності винних осіб у порядку, установленому законом, або інформувати про виявлене порушення інші компетентні органи за належністю.

2. Сортування та обробка МЕВ проводяться в ЗМК на ЦСС (РСС) працівниками ЦСС (РСС) під контролем митного органу.

3. Розпакування й огляд МЕВ здійснюються працівником ЦСС (РСС) у присутності посадової особи ПМО в разі:

пошкодження упаковки МЕВ;

підозри на пошкодження МЕВ.

У разі пошкодження МЕВ чи їх упаковки працівник ЦСС (РСС) складає акт про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування у присутності посадової особи митного органу за формою, затвердженою наказом Держмитслужби від 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування" і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.11.2002 за N 932/7220 (зі змінами).

 

Глава 3. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ

1. Посадові особи ПМО митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), розпочинають митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ після декларування їх у встановленому законодавством України порядку та подання митному органу всіх документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення цих предметів.

У разі відсутності інвойсу посадовій особі ПМО подається інвойс, одержаний експрес-перевізником із комп'ютерної мережі відстеження проходження МЕВ від відправника до одержувача та засвідчений його печаткою, або інвойс, одержаний і засвідчений одержувачем МЕВ.

2. Митне оформлення МЕВ документального характеру здійснюється на підставі товаросупровідних документів за реєстром МЕВ документального характеру, складеним працівником ЦСС (РСС), засвідченим підписом цього працівника і печаткою ЦСС (РСС). Разом з реєстром МЕВ документального характеру подається його електронна копія з дотриманням структури й формату даних, установлених Держмитслужбою.

Реєстр МЕВ документального характеру має містити дату оформлення МЕВ, а також такі відомості про кожне МЕВ:

номер домашнього транспортного документа;

країна відправлення (призначення);

відправник;

одержувач;

кількість місць МЕВ;

вага МЕВ.

Митний контроль вмісту відправлень документального характеру здійснюється шляхом вибіркового митного огляду.

У разі, якщо вкладення МЕВ документального характеру не відповідає заявленому, складається Акт про проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення (далі - Акт), форму якого наведено в додатку 5 до цієї Інструкції.

Акт складається в трьох примірниках і реєструється в Журналі обліку актів про проведення митного огляду МЕВ, який ведеться в електронному вигляді з використанням програмно-інформаційного комплексу "Журнал обліку руху МЕВ на ЦСС (РСС)", і має містити такі відомості:

N з/п;

дата;

номер Акта;

номер домашнього транспортного документа;

номер штампа ПМК посадової особи ПМО, яка проводила митний огляд;

примітки.

Реєстраційний номер Акта формується за такою схемою:

ХХХХХХХХХ/Х/ХХХХХХ,
   1              2           3 


де 1 - код структурного підрозділу митниці обліку згідно з Класифікатором митних органів України та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.2006 N 335 (зі змінами), або код митниці обліку, якщо структурному підрозділові код не присвоєно;

2 - остання цифра поточного року;

3 - порядковий номер Акта згідно з Журналом обліку актів про проведення митного огляду МЕВ (у порядку зростання протягом поточного року; з початку року нумерація поновлюється).

Щомісяця чи при потребі Журнал обліку актів про проведення митного огляду МЕВ роздруковується й формується в справи для зберігання відповідно до Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби від 28.12.2002 N 747 (зі змінами).

Акт підписується всіма особами, які брали участь у проведенні митного огляду. Один примірник Акта залишається в справах ПМО, другий - у справах експрес-перевізника, третій долучається до товаросупровідних документів і призначається одержувачеві.

Інформація про Акт (номер і дату) заноситься до домашнього транспортного документа та реєстру МЕВ документального характеру (по кожному оглянутому МЕВ) і засвідчується відбитком штампа ПМК. До прийняття рішення про можливість пропуску цього МЕВ через митний кордон України воно зберігається під митним контролем.

Якщо вкладення МЕВ документального характеру відповідає заявленому, то посадова особа ПМО:

на домашньому транспортному документі (по кожному оглянутому МЕВ) проставляє відбиток ОНП;

у реєстрі МЕВ документального характеру (по кожному оглянутому МЕВ) вчиняє запис "Відповідає заявленому" і засвідчує його відбитком ОНП.

На завершення митного контролю вмісту відправлень документального характеру кожний аркуш реєстру МЕВ документального характеру засвідчується відбитком ОНП посадової особи ПМО.

3. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, що надійшли на адресу підприємств і для декларування яких не застосовується ВМД:

3.1. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, для декларування яких не застосовується ВМД, а для митного оформлення не потрібне подання дозвільних документів уповноважених органів державної влади, що виконують відповідні контрольні функції, здійснюються на підставі товаросупровідних документів за реєстром МЕВ, що декларуються без застосування ВМД (далі - Реєстр МЕВ), складеним працівником ЦСС (РСС).

Реєстр МЕВ має містити дату оформлення МЕВ, а також такі відомості про кожне МЕВ:

номер домашнього транспортного документа;

країна відправлення (призначення);

відправник;

одержувач;

кількість місць МЕВ;

вага МЕВ;

вміст МЕВ;

загальна вартість предметів у МЕВ.

Посадовій особі ПМО подається Реєстр МЕВ, засвідчений підписом працівника ЦСС (РСС), який його склав, і печаткою ЦСС (РСС), а також його електронна копія.

3.2. Для завчасного визначення форм та обсягів контролю предметів у МЕВ посадова особа ПМО може використовувати інформацію, надану їй експрес-перевізником до надходження вантажу експрес-перевізника (маніфест, копії товаросупровідних документів).

3.3. Розпакування й митний огляд МЕВ проводяться на вимогу посадової особи ПМО, а також у разі:

пошкодження упаковки МЕВ;

підозри на пошкодження МЕВ;

якщо в товаросупровідних документах відомості про предмети в МЕВ зазначено загальним найменуванням;

якщо відправником не заявлено вартість предметів у МЕВ;

якщо є підстави вважати, що, крім предметів, зазначених у товаросупровідних документах, у МЕВ містяться сторонні вкладення;

якщо предмети підлягають контролю з боку інших державних контрольних органів (на їх вимогу).

Розпакування МЕВ і пред'явлення до митного огляду здійснюються представником експрес-перевізника. Митний огляд проводиться посадовою особою ПМО в присутності не менше ніж двох представників експрес-перевізника.

3.4. Акт обов'язково складається в разі:

вирішення спірних і складних питань класифікації та кодування предметів;

вирішення спірних і складних питань визначення митної вартості предметів;

вирішення спірних питань визначення країни походження предметів;

прохання декларанта;

виявлення невідповідності пред'явлених до митного огляду предметів заявленим про них відомостям.

При виявленні невідповідності оглянутих предметів заявленим про них даним у поданих експрес-перевізником документах в Акті зазначаються всі відомості, передбачені формою Акта. В інших випадках до Акта вносяться виключно відомості, обумовлені метою проведення митного огляду.

До реєстру МЕВ уноситься лише інформація про:

складені Акти (номери та дати);

МЕВ, митний огляд вмісту яких не здійснювався ("Без огляду");

МЕВ, не пропущені через митний кордон України ("Не пропущено", номер і дата Акта).

Інформація про МЕВ, не пропущені через митний кордон України, завіряється відбитком штампа ПМК. Відбиток штампа ПМК також проставляється на всіх примірниках домашніх транспортних документів та інших товаросупровідних документів.

3.5. У випадках, передбачених законодавством України, чи за результатами перевірки документів та/або митного огляду може оформлюватися запит до підрозділу, до компетенції якого віднесено або контроль за виконанням вимог товарної номенклатури Митного тарифу України при класифікації товарів для цілей митного оформлення, або контроль за правильністю визначення митної вартості.

Запит оформлюється за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719 (зі змінами).

3.6. На завершення митного контролю й митного оформлення предметів у МЕВ та внесення необхідних записів до Реєстру МЕВ кожний аркуш цього Реєстру засвідчується відбитком ОНП посадової особи ПМО й залишається в справах митного органу разом з примірниками домашніх транспортних документів та інших товаросупровідних документів (по одному примірнику кожного документа).

3.7. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, для декларування яких не застосовується ВМД, а для митного оформлення потрібне подання передбачених законодавством дозвільних документів уповноважених органів державної влади, що виконують відповідні контрольні функції, здійснюються на підставі поданої декларантом заяви, форму якої наведено в додатку 6 до цієї Інструкції, її електронної копії, відповідних дозвільних документів, товаросупровідних та інших документів, потрібних для здійснення митних процедур, передбачених законодавством.

4. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, для декларування яких застосовується ВМД, здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

Глава 4. Особливості митного контролю й митного оформлення предметів у МЕВ, що надходять на адресу громадян

1. Митне оформлення й випуск у вільний обіг на митній території України предметів у МЕВ, що надійшли на адресу громадян, може здійснюватися посадовою особою ПМО митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, без направлення цих МЕВ у митний орган за місцем проживання (тимчасового перебування) громадянина чи місцем розташування РСС у разі, якщо експрес-перевізником сплачені всі належні податки й збори (обов'язкові платежі), а також подані одержувачем або експрес-перевізником за одержувача дозвільні документи, передбачені законодавством.

У разі неможливості сплати експрес-перевізником належних податків і зборів (обов'язкових платежів) та/або подання за одержувача дозвільних документів, передбачених законодавством, працівник ЦСС (РСС) складає ПТП МЕВ і подає його посадовій особі ПМО для оформлення та здійснення контролю за доставкою МЕВ у митний орган призначення. Предмети в цих МЕВ оформлюються в митному органі, у зоні діяльності якого розташована РСС, або за місцем розташування одержувача.

2. Для декларування предметів, що надходять у МЕВ на адресу громадян, а також нарахування та стягнення податків і зборів (обов'язкових платежів) на ці предмети використовуються:

ВМД у встановлених законодавством випадках або

митна декларація М 16, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1948 "Деякі питання здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях".

3. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, для декларування яких застосовується ВМД, здійснюються в установленому законодавством порядку.

4. Митна декларація М 16 заповнюється в двох примірниках власноручно громадянином, на адресу якого надійшло МЕВ, експрес-перевізником або іншою вповноваженою особою (громадянином, якого одержувач МЕВ уповноважив на здійснення декларування нотаріально посвідченим дорученням, чи підприємством, яке здійснює декларування на підставі договору). Бланки митної декларації М 16 надаються декларанту експрес-перевізником.

Разом з митною декларацією М 16 митному органу подається її електронна копія. Якщо митна декларація М 16 заповнюється громадянином власноручно, то електронну копію цієї митної декларації створює вповноважена начальником митного органу посадова особа ПМО.

Громадянин, який власноручно заповнює митну декларацію М 16, повинен заповнити рядки "Назва митного органу", "Авіанакладна/інвойс N", "Прізвище одержувача", "Країна відправлення", "Місце декларування", а також заповнити графи "N п/п", "Найменування товару (предмета), його відмітні ознаки та вартість у національній валюті або євро" і "Кількість".

5. Порядок заповнення митної декларації М 16 декларантом.

У визначених для цього місцях бланка митної декларації М 16 декларантом (громадянином, експрес-перевізником або іншою вповноваженою особою) зазначаються:

назва митного органу;

номери авіанакладної/інвойсу - зазначаються номери домашнього транспортного документа та інвойсу, поданих для митного оформлення МЕВ;

прізвище, ім'я, по батькові одержувача, його адреса (відповідно до товаросупровідних документів), повна назва експрес-перевізника;

країна відправлення МЕВ;

порядкові номери найменувань предметів;

найменування та відмітні ознаки предметів, а також вартість цих предметів за кожним найменуванням у національній валюті або євро. У разі, якщо вартість предметів зазначено громадянином в євро, посадова особа ПМО біля кожного найменування предметів проставляє в дужках вартість цих предметів у національній валюті України. Після останнього запису в графі "Найменування товару (предмета), його відмітні ознаки та вартість у національній валюті або євро" зазначаються також кількість місць МЕВ і загальна вага МЕВ згідно з товаросупровідними документами, а також установлені Національним банком України на день оформлення митної декларації М 16 курси іноземних валют. У разі заповнення митної декларації М 16 громадянином власноручно курси іноземних валют зазначає посадова особа ПМО;

кількість предметів за кожним найменуванням і одиниці їх виміру;

місце декларування.

Декларація засвідчується декларантом шляхом проставлення особистого підпису, ініціалів, прізвища й дати заповнення митної декларації М 16, яка має збігатися з датою подання цієї декларації до оформлення. Нижче цих записів додатково зазначаються відомості про:

номер і дату видачі Держмитслужбою ліцензії на провадження посередницької діяльності митного брокера (свідоцтва про визнання підприємства декларантом), номер Кваліфікаційного свідоцтва особи, уповноваженої на декларування, і назву митного органу, який його видав, - у разі заповнення митної декларації М 16 експрес-перевізником або іншою особою, яка здійснює декларування на підставі договору. При цьому декларація додатково засвідчується відбитком печатки підприємства-декларанта;

серію й номер паспорта, який посвідчує особу декларанта, ким і коли його видано - у разі звернення громадянина - одержувача МЕВ;

серію й номер паспорта, який посвідчує особу декларанта, ким і коли його видано, та реквізити нотаріально посвідченого доручення (серію, номер, ким і коли його посвідчено) - у разі звернення громадянина, якого одержувач МЕВ уповноважив на здійснення декларування цим дорученням.

У разі заповнення митної декларації експрес-перевізником або іншою особою, яка здійснює декларування на підставі договору, декларант одночасно визначає код предметів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, нараховує податки та збори (обов'язкові платежі), що підлягають сплаті при ввезенні предметів на митну територію України, та заповнює відривний корінець митної декларації М 16. У разі заповнення митної декларації М 16 громадянином власноручно визначення коду предметів, нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) і заповнення відривного корінця здійснюються посадовою особою ПМО, яка проводить митний контроль і митне оформлення цих предметів.

6. Особливості здійснення митного контролю та митного оформлення предметів у МЕВ, задекларованих із застосуванням митної декларації М 16:

6.1. Для здійснення митного контролю й митного оформлення предметів у МЕВ посадовій особі ПМО декларантом подаються митна декларація М 16, її електронна копія і документи, потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення. У разі заповнення митної декларації М 16 громадянином власноручно електронну копію цієї декларації створює посадова особа ПМО.

6.2. Прийняття посадовою особою ПМО митної декларації М 16 до оформлення включає такі дії:

1) перевірка повноважень декларанта;

2) перевірка наявності вірусів на магнітному носії; за допомогою програмного забезпечення перевірка правильності заповнення декларантом митної декларації М 16; перевірка відповідності відомостей, унесених до всіх граф електронної копії митної декларації М 16, відомостям, що містяться у відповідних графах на паперовому носії;

3) перевірка наявності документів, що видаються вповноваженими органами державної влади на окремі предмети, щодо переміщення яких через митний кордон України встановлено обмеження;

4) перевірка відповідності зазначених у митній декларації М 16 даних про предмети даним, зазначеним у товаросупровідних документах, а також у дозвільних документах уповноважених державних органів, що підтверджують проведення інших видів контролю, якщо предмети підлягають цим видам контролю (у встановлених законодавством випадках - перевірка наявності відповідних відміток у товаросупровідних документах);

5) за відсутності зауважень - прийняття митної декларації М 16 до оформлення шляхом:

проставлення на всіх примірниках митної декларації М 16 відбитка штампа ПМК і часу прийняття цієї декларації до оформлення;

проставлення відбитка штампа ПМК на товаросупровідних документах, які раніше до митного контролю не подавалися;

реєстрації митної декларації М 16 у Журналі обліку митних декларацій М 16 та присвоєння цій декларації реєстраційного номера, який формується за такою схемою:

ХХХХХХХХХ/Х/ХХХХ,
        1            2      3 


де 1 - код структурного підрозділу митниці обліку згідно з Класифікатором митних органів України та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.2006 N 335 (зі змінами), або код митниці обліку, якщо структурному підрозділові код не присвоєно;

2 - остання цифра поточного року;

3 - порядковий номер митної декларації М 16 згідно з Журналом обліку митних декларацій М 16 (у порядку зростання протягом поточного року; з початку року нумерація поновлюється).

Журнал обліку митних декларацій М 16 ведеться в електронному вигляді з використанням програмно-інформаційного комплексу "Облік та оформлення митних декларацій М 16" ЄАІС Держмитслужби. Щомісяця чи при потребі цей журнал роздруковується й формується в справи для зберігання відповідно до Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби від 28.12.2002 N 747 (зі змінами).

6.3. Митний контроль

При цьому здійснюються:

1) перевірка правильності застосування валютного курсу;

2) перевірка правильності класифікації та кодування предметів (згідно з поданими документами);

3) визначення митної вартості предметів на підставі заявленої декларантом вартості цих предметів;

4) перевірка надходження коштів експрес-перевізника або іншої особи, яка здійснює декларування на підставі договору, на спеціальний рахунок митного органу;

5) перевірка правильності нарахування експрес-перевізником або іншою особою, яка здійснює декларування на підставі договору, податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством, або нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) посадовою особою ПМО, якщо громадянин власноручно декларував предмети в МЕВ;

6) за відсутності зауважень - списання (справляння) суми податків і зборів (обов'язкових платежів) з використанням можливостей програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів".

Громадяни можуть сплатити податки та збори (обов'язкові платежі) через касу вповноваженого банку або шляхом перерахування належних сум на відповідний рахунок митного органу, який здійснює митне оформлення предметів у МЕВ;

7) унесення до електронної копії митної декларації М 16 інформації про сплачені податки та збори (обов'язкові платежі) шляхом зазначення:

коду виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших бюджетних надходжень, затвердженого наказом Держмитслужби від 07.12.2005 N 1201, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 за N 1552/11832;

номера платіжного документа, що засвідчує сплату відповідного податку або збору;

дати сплати податку або збору за платіжним документом;

суми сплати;

8) ініціювання проведення митного огляду, якщо документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються, або результати перевірки правильності класифікації та кодування предметів, визначення митної вартості тощо потребують проведення такого огляду.

За результатами митного огляду посадова особа ПМО складає Акт у випадках, визначених пунктом 3.4 глави 3 цього розділу;

9) оформлення запиту у випадках і за формою, визначеними пунктом 3.5 глави 3 цього розділу.

6.4. За відсутності зауважень або ознак порушень митних правил посадова особа ПМО завершує митний контроль і митне оформлення шляхом:

проставлення своїх підпису, прізвища та відбитка ОНП у виділених місцях усіх аркушів митної декларації М 16 та її відривних корінців;

проставлення відбитка ОНП на товаросупровідних документах.

Аркуші оформленої митної декларації М 16 та її відривні корінці розподіляються таким чином:

перший аркуш митної декларації М 16 залишається в справах ПМО, посадова особа якого здійснила митне оформлення МЕВ;

другий аркуш митної декларації М 16 передається для обліку до підрозділу митного органу, до компетенції якого віднесено контроль за надходженням, нарахуванням і списанням (справлянням) податків і зборів (обов'язкових платежів), за реєстром, форму якого встановлює митний орган;

відривні корінці першого та другого аркушів передаються декларанту.

 

VII. Митний контроль і митне оформлення МЕВ, призначених для вивезення за межі митної території України

1. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, задекларованих із застосуванням ВМД, здійснюються митним органом, у зоні діяльності якого розташований відправник. Митне оформлення в іншому митному органі здійснюється у встановленому законодавством порядку.

2. Митний контроль і митне оформлення предметів у МЕВ, відправниками яких є підприємства і для декларування яких не застосовується ВМД, можуть здійснюватися за місцем розташування відправника або в митному органі, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, без погодження між митними органами питання здійснення митного оформлення предметів в іншому митному органі, ніж митний орган, у зоні діяльності якого розташований цей відправник.

Митне оформлення предметів у таких МЕВ здійснюється на підставі поданої декларантом заяви, форму якої наведено в додатку 6 до цієї Інструкції, її електронної копії, товаросупровідних (домашній транспортний документ, інвойс) та інших документів, потрібних для здійснення митних процедур, передбачених законодавством.

3. Предмети в МЕВ (крім МЕВ документального характеру й МЕВ, що декларуються митному органу шляхом подання ВМД), відправниками яких є громадяни, декларуються із застосуванням митної декларації, форму якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748 "Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України товарів та інших предметів" (зі змінами).

Домашній транспортний документ (договір між експрес-перевізником і громадянином про перевезення МЕВ) є підставою для декларування експрес-перевізником предметів громадянина, якщо він містить положення про таке доручення, а також підпис громадянина. У такому разі декларування здійснюється шляхом подання митному органу митної декларації, товаросупровідних (домашній транспортний документ, інвойс) та інших передбачених законодавством документів, оформлених працівником ЦСС (РСС) чи повіреним.

Митна декларація заповнюється у 2 примірниках особисто громадянином-відправником або вповноваженою ним особою (у тому числі працівником ЦСС (РСС) чи повіреним). Один із примірників митної декларації видається декларанту, другий - додається до товаросупровідних документів на МЕВ і залишається в справах митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС.

4. На ЦСС МЕВ, митне оформлення яких закінчено, формуються експрес-перевізником у вантаж експрес-перевізника.

На вантаж експрес-перевізника, призначений для доставки до митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України, працівник ЦСС подає посадовій особі ПМО такі документи:

1) на МЕВ документального характеру: реєстр МЕВ документального характеру, призначених для вивезення, що містить відомості про кожне МЕВ (номер домашнього транспортного документа; кількість місць МЕВ; вага МЕВ), засвідчений відбитком печатки ЦСС та особистим підписом працівника ЦСС із зазначенням його посади, ініціалів і прізвища, а також електронну копію цього реєстру;

2) на МЕВ недокументального характеру:

два примірники маніфесту з переліком усіх МЕВ, що увійшли до складу вантажу експрес-перевізника, і відомостями про кожне МЕВ (номер домашнього транспортного документа; кількість місць МЕВ; вага МЕВ; вміст МЕВ (загальне найменування); загальна вартість предметів у МЕВ), засвідчені відбитком печатки ЦСС та особистим підписом працівника ЦСС із зазначенням його посади, ініціалів і прізвища, а також електронну копію цього маніфесту;

домашні транспортні документи та інвойси на всі предмети в МЕВ (крім МЕВ документального характеру), що ввійшли до складу вантажу експрес-перевізника;

ВМД, у встановлених випадках, з обов'язковим зазначенням їх у маніфесті;

3) ЄТД.

Документи для формування вантажу експрес-перевізника подаються завчасно. Строк подання цих документів погоджується митним органом і зазначається в технологічній схемі оброблення та митного контролю предметів у МЕВ для кожного окремого експрес-перевізника.

Посадова особа ПМО погоджує формування МЕВ у вантаж експрес-перевізника шляхом проставлення відбитка штампа ПМК на ЄТД, маніфесті та реєстрі МЕВ документального характеру, призначених для вивезення.

Розгорнута інформація про МЕВ, що сформовані в цей вантаж, із зазначенням по кожному МЕВ місця призначення, відправника й одержувача надається до ПМО експрес-перевізником в електронному вигляді в мінімально можливий після відправлення вантажу експрес-перевізника строк, який погоджується митним органом і зазначається в технологічній схемі оброблення та митного контролю предметів у МЕВ для кожного окремого експрес-перевізника.

5. Формування МЕВ у вантаж експрес-перевізника здійснюється під контролем посадової особи ПМО.

За результатами контролю посадова особа ПМО:

накладає на транспортний засіб експрес-перевізника митне забезпечення та вносить до ЄТД відомості про нього;

зазначає на ЄТД строк доставки вантажу експрес-перевізника в митний орган, розташований у пункті пропуску через державний кордон України;

ознайомлює представника експрес-перевізника, який приймає МЕВ до перевезення, зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України.

На лицьовому боці двох аркушів ЄТД представник експрес-перевізника вчиняє напис такого змісту:

"Я, прізвище, ім'я та по батькові, дані паспорта, ознайомлений зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України та зобов'язуюсь доставити МЕВ у митницю призначення в строк до __.__.20__ р." і засвідчує його проставленням дати й особистого підпису на кожному з цих аркушів. Для вчинення напису експрес-перевізник може використовувати штамп.

Зобов'язання й підпис представника експрес-перевізника засвідчуються відбитком ОНП посадової особи митниці відправлення.

Проставлення посадовою особою ПМО відбитка ОНП на всіх аркушах реєстру МЕВ документального характеру, призначених для вивезення, маніфесту й ЄТД свідчить про завершення митного оформлення вантажу експрес-перевізника.

Оформлений реєстр МЕВ документального характеру, призначених для вивезення, й один із цих аркушів ЄТД залишаються в справах митниці відправлення на контролі, другий аркуш ЄТД і один примірник маніфесту видаються представнику експрес-перевізника для пред'явлення митниці призначення.

6. При надходженні вантажу експрес-перевізника в ПМО митного органу, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України, посадова особа цього ПМО перевіряє:

цілість митного забезпечення митного органу відправлення та дотримання строку доставки вантажу;

відповідність вантажу експрес-перевізника відомостям про нього (про кількість місць), зазначеним у ЄТД;

наявність в ЄАІС Держмитслужби електронних копій ВМД, поставлених на контроль.

У разі відсутності електронних копій ВМД в ЄАІС Держмитслужби посадова особа ПМО здійснює пропуск МЕВ через митний кордон України на підставі належним чином оформлених ЄТД, маніфесту та четвертого примірника ВМД на предмети в МЕВ, оформлені із застосуванням ВМД, з обов'язковим наступним підтвердженням факту доставки МЕВ в ЄАІС Держмитслужби.

7. За відсутності зауважень або ознак порушень митних правил посадова особа ПМО підтверджує доставку вантажу експрес-перевізника шляхом проставлення відбитка ОНП на ЄТД та внесення інформації до ПІК "Контроль за переміщенням МЕВ за ЄТД" ЄАІС Держмитслужби.

8. У разі, якщо експортна операція (предмети в МЕВ за окремо взятими ВМД) є об'єктом поглибленого аналізу відповідно до Порядку взаємодії митних і податкових органів при здійсненні державного контролю за експортом окремих видів товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого наказом Держмитслужби, Державної податкової адміністрації України від 12.07.2004 N 512/387 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.2004 за N 911/9510 (зі змінами), експрес-перевізник подає митному органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, окремий ЄТД на такий вантаж.

Переміщення (перевантаження) такого вантажу на борт повітряного судна здійснюється виключно зі складу тимчасового зберігання, розташованого в пункті пропуску через державний кордон України.

9. Вивезення МЕВ для повернення відправнику:

9.1. Вивезенню експрес-перевізником за межі митної території України підлягають:

МЕВ, повернення яких вимагає відправник;

МЕВ, стосовно предметів у яких застосовуються нетарифні заходи регулювання зовнішньої торгівлі або предмети підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю і щодо них не було здійснено митне оформлення (з урахуванням строку зберігання, визначеного пунктом 6 розділу IV цієї Інструкції);

МЕВ, які помилково потрапили на митну територію і не призначені одержувачам в Україні.

9.2. Для вивезення МЕВ за межі митної території України представник експрес-перевізника подає до ПМО:

письмову заяву про потребу вивезення МЕВ за межі митної території України із зазначенням номера домашнього транспортного документа та причини вивезення цього МЕВ;

домашній транспортний документ і товаросупровідні документи, за якими МЕВ було ввезено.

Рішення про можливість вивезення МЕВ приймає начальник ПМО або інша посадова особа ПМО, яка має право приймати рішення про можливість вивезення МЕВ, й оформлює його шляхом вчинення відповідного запису на заяві.

9.3. За наявності позитивного рішення начальника ПМО посадова особа цього ПМО проставляє на домашньому транспортному документі й товаросупровідних документах, оформлених при ввезенні МЕВ, відбиток штампа ПМК - Транзит і ОНП, а також вчиняє запис "Для вивезення за межі митної території України".

Вивезення цих МЕВ за межі митної території України здійснюється без нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) і без оформлення документів, що застосовуються для декларування предметів у МЕВ.

10. Переадресування МЕВ, увезених на митну територію України.

Рішення про переадресування МЕВ приймає начальник ПМО по кожному окремому випадку на підставі поданих експрес-перевізником письмової заяви експрес-перевізника про зміну одержувача, витягу з комп'ютерної мережі відстеження проходження МЕВ від відправника до одержувача, що підтверджує таку зміну, домашнього транспортного документа й товаросупровідних документів, за якими було увезено це МЕВ.

 

VIII. Виключення ЦСС (РСС) з Реєстру

1. ЦСС (РСС) може бути виключено з Реєстру на підставі:

подання митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, у випадках неодноразового (два і більше разів протягом одного календарного року) порушення експрес-перевізником строків зберігання МЕВ, визначених пунктом 6 розділу IV цієї Інструкції (виключаються ЦСС і РСС /за наявності/);

подання митного органу, посадовими особами якого неодноразово (два та більше разів протягом одного календарного року) були виявлені порушення експрес-перевізником митних правил та/або положень цієї Інструкції. У поданні зазначаються причини доцільності виключення ЦСС (РСС) з Реєстру;

заяви експрес-перевізника, поданої митному органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), у якій зазначається дата припинення функціонування ЦСС (РСС). Така заява подається експрес-перевізником не пізніше ніж за два місяці до дати припинення функціонування ЦСС (РСС).

Інформацію про заплановану експрес-перевізником дату припинення функціонування ЦСС (РСС) митний орган засобами електронного зв'язку направляє до Держмитслужби в строк, що не перевищує 5 днів з дати реєстрації заяви митним органом.

2. Держмитслужба видає наказ про виключення ЦСС (РСС) з Реєстру, про що того самого дня інформує митний орган, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС). Копія наказу про виключення ЦСС (РСС) з Реєстру надсилається Департаментом організації митного контролю експрес-перевізникові.

3. МЕВ, що перебувають під митним контролем у ЗМК на ЦСС (РСС), повинні бути оформлені в обраний митний режим чи повернені відправнику в строк, що не перевищує 30 календарних днів з дати виключення ЦСС (РСС) з Реєстру.

З дня виключення ЦСС (РСС) із Реєстру розміщення нових МЕВ на ЦСС (РСС) не дозволяється.

4. У разі виключення ЦСС (РСС) із Реєстру на підставі подання митного органу щодо неодноразового порушення експрес-перевізником строків зберігання МЕВ, порушення митних правил та/або положень цієї Інструкції повторна заява про погодження місця розташування ЦСС (РСС) і включення підрозділу експрес-перевізника до Реєстру може бути подана експрес-перевізником не раніше ніж через рік з дати підписання наказу Держмитслужби про виключення ЦСС (РСС) з Реєстру.

 

IX. Прикінцеві положення

1. Допускається наявність у експрес-перевізника декількох ЦСС.

2. Митний контроль на ЦСС (РСС) здійснюється згідно з технологічною схемою оброблення та митного контролю предметів, визначеною митним органом, у зоні діяльності якого розташована ЦСС (РСС), та експрес-перевізником.

3. У разі ввезення вантажу експрес-перевізника на митну територію України іншими, ніж авіаційний, видами транспорту перевантаження та переміщення його під митним контролем до митного органу, у зоні діяльності якого розташована ЦСС, здійснюються в порядку, установленому пунктами 1 - 4 розділу V та глави 1 розділу VI цієї Інструкції.

4. З метою визначення відомостей про предмети, що переміщуються в МЕВ, декларант (експрес-перевізник, громадянин тощо) має право провести ідентифікаційний огляд у порядку, передбаченому законодавством України.

5. З моменту прийняття посадовою особою митного органу митної декларації (ВМД; митної декларації М 16; митної декларації, форму якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748 "Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України предметів" (зі змінами)) до оформлення вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.


6. Плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, справляється у порядку та в розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 93 "Про справляння плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

(пункт 6 розділу IX у редакції наказу Державної
 митної служби України від 24.12.2008 р. N 1454)

7. Допускаються виготовлення та використання митними органами допоміжних штампів, що мають інформативний характер і зручні під час здійснення митного контролю й митного оформлення МЕВ відповідно до цієї Інструкції.

Директор Департаменту
організації митного контролю
 


С. М. Сьомка
 


 

Додаток 1
до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України 


Форма 


N ______ ___ _______ 20 __ р.

Начальнику _______________________________
                                            (назва митного органу)
_________________________________________
      (прізвище, ім'я, по батькові керівника підприємства,
_________________________________________
                                  його місцезнаходження) ЗАЯВА

         Прошу погодити визначене _________________________________________
                                                                                                   (найменування підприємства - експрес-перевізника)
місце розташування __________________________________________________________ і внести до
                                                                                                               (ЦСС чи РСС)

Реєстру центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій територію з комплексом будівель, споруд, інженерно-технічних засобів і комунікацій, які необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення предметів, що переміщуються через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях, розташовану за адресою: _______________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
на якій експрес-перевізник забезпечуватиме виконання угод з іноземним оператором експрес-перевезень ____________________________________________________________________
                                                                                         (повне найменування іноземного оператора
_____________________________________________________________________________________
                                                                             експрес-перевезень, реквізити та строк дії угоди)
_____________________________________________________________________________________
в галузі прискореного перевезення міжнародних вантажів.

Економічне обґрунтування потреби створення ЦСС (РСС):
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

          Документи, що додаються:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________  
_____________________________________________________________________________________ 

Керівник підприємства 

_______________
(підпис) 

_____________________
(ініціали, прізвище) 

  

  

М. П. 


РІШЕННЯ МИТНОГО ОРГАНУ:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

_________________________
(начальник митного органу) 

_______________
(підпис, дата) 

_____________________
(ініціали, прізвище) 


  М. П.


Додаток 2
до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України 


Форма 


Звіт про рух МЕВ у місці зберігання МЕВ

________________________________________________________
(назва експрес-перевізника)

за станом на _____________ 20 __ р.

N
з/п 

Дата розміщення МЕВ у місці зберігання МЕВ 

Номер документа, за яким МЕВ розміщено у місці зберігання МЕВ 

Вміст МЕВ 

Кількість місць МЕВ 

Загальна вага МЕВ 

Загальна вартість предметів у МЕВ 

Дата видачі МЕВ із місця зберігання МЕВ 

Назва й номер документа, на підставі якого МЕВ видано із місця зберігання МЕВ 

Номер ОНП посадової особи ПМО, що прийняла рішення про видачу МЕВ із місця зберігання МЕВ 

Примітки 

10 

11 


Керівник підприємства 

_______________
(підпис, дата) 

_____________________
(ініціали, прізвище) 

  

  

М. П. 


Додаток 3
до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України 


Форма 


Повідомлення про транзитне переміщення міжнародного експрес-відправлення

N _________/_/______ від ___ _____________ 20__ р.

         Видано ____________________________________________________ митницею для доставки в
 ___________________________________________________ митницю, назва місця прибуття та його
адреса: _______________________________________________________________________________
у строк до ____________ 20__ року міжнародного експрес-відправлення
загальною кількістю ____________________________________________________________________,
                                                                  (цифрами та прописом загальна вага й кількість місць)
загальною вартістю* ___________________________________________________________________,
                                                                                                   (цифрами та прописом)
за документами  _______________________________________________________________________.
                                                                                  (назви й номери товаросупровідних документів)

         Відомості про відправника __________________________________________________________
                                                                                                      (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи або
_____________________________________________________________________________________.
                                               найменування юридичної особи, місцезнаходження (місце проживання))

         Відомості про одержувача __________________________________________________________
                                                                                                 (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, її місце
_____________________________________________________________________________________
                                проживання або найменування юридичної особи, її місцезнаходження, код за ЄДРПОУ)

Найменування перевізника _____________________________________________________________,
номер і назва транспортного засобу ______________________________________________________.

N
з/п 

Найменування вантажу 

Кількість місць 

Вид упаковки 

Вага 

Вартість 

Митне забезпечення 

Примітки 

  

  

  

  

  

  

  

  


        Повідомлення про транзитне переміщення експрес-відправлення оформлено посадовою особою митниці ______________________________________________________________________________
                                                                                                         (підпис, ініціали, прізвище)


Місце для відбитка
 штампа ПМК
  Дата закінчення строку зберігання МЕВ
експрес-перевізником _______________ 


____________
* У перерахунку за курсом, установленим Нацбанком України на день оформлення ПТП МЕВ.  


Зворотній бік Повідомлення про транзитне переміщення експрес-відправлення 


Зобов'язання

         Я, ______________________________________________________________________________
                                                                              (прізвище, ім'я та по батькові особи,
____________________________________________________________________________________,
                                                                            місце роботи, посада, місце проживання, дані паспорта)
зобов'язуюся доставити предмети в МЕВ у ________________________________________ митницю
в строк до ____ ____________ 20__ року.

         Мені відомо, що ці товари перебувають під митним контролем і в разі їх недоставки в митницю призначення в зазначений строк я нестиму відповідальність згідно із законодавством України. Зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України ознайомлений.

____ ____________ 20__ року. ___________________________________________________________
                                                                                                                     (підпис, ініціали, прізвище)


 Місце для відбитка
ОНП
 Додаток 4
до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України 


Форма 


РЕЄСТР

до ПТП МЕВ N _________/_/______ від ___ ______20 __ р.

N
з/п 

N транспортного документа 

Одержувач МЕВ 

Кількість місць, шт. 

Вага, кг 

Вартість, грн. 

Відомості про забезпечення 

Примітки 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  


____________
* Кількість рядків визначається кількістю МЕВ.


Місце для відбитка
штампа ПМК
 


Додаток 5
до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України 


Форма 


АКТ
про проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення

N _________/_/______ від ___ _________ 20 __ р.

1. Місце проведення митного огляду ____________________________________________________

2. Відправник ________________________________________________________________________

3. Одержувач ________________________________________________________________________

4. Подані товаросупровідні документи:
домашній транспортний документ _______________________________________________________
інвойс (рахунок-фактура) _______________________________________________________________
Найменування МЕВ ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Кількість місць у МЕВ ____________________ Вид упаковки _________________________________

5. Розпакування та митний огляд МЕВ проведено з метою:
1) перевірки відповідності предметів даним товаросупровідних документів*;
2) визначення коду товарів згідно з товарною номенклатурою Митного тарифу України*;
3) усунення пошкоджень упаковки*;
4) перевірки наявності предметів, заборонених до ввезення в Україну*;
5) іншою (зазначити): __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

6. У результаті проведення митного огляду було встановлено:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________


Зворотній бік Акта про проведення митного огляду міжнародного експрес-відправлення 


_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

7. МЕВ запаковано з накладенням забезпечення N _______________________________________
_____________________________________________________________________________________

8. Огляд проводили:
_____________________________________________________________________________________
                                       (посада, підпис, ініціали, прізвище посадової особи митного органу)
_____________________________________________________________________________________
                                        (посада, підпис, ініціали, прізвище посадової особи митного органу)


 Місце для відбитка
штампа ПМК
 


9. Особи, що були присутні під час здійснення митного огляду:
_____________________________________________________________________________________  
                               (посада, підпис, ініціали, прізвище, N паспорта або посвідчення особи)**
_____________________________________________________________________________________
                                (посада, підпис, ініціали, прізвище, N паспорта або посвідчення особи)**
_____________________________________________________________________________________
                                (посада, підпис, ініціали, прізвище, N паспорта або посвідчення особи)**
_____________________________________________________________________________________
                                (посада, підпис, ініціали, прізвище, N паспорта або посвідчення особи)**

____________
* Підкреслюється, якщо митний огляд МЕВ проведено з цією метою.
** Запис виконується власноручно особою, що була присутня під час здійснення митного огляду. 


Додаток 6
до Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України 


Форма 


N ______ ___ _______ 20 __ р.

Начальнику  _____________________________
                                              (назва митного органу)
_________________________________________
   (прізвище, ім'я, по батькові керівника юридичної особи,
_________________________________________
                                  її місцезнаходження) ЗАЯВА

          ________________________________________________________________________________
                                                                              (найменування юридичної особи, код за ЄДРПОУ)
заявляє відомості про товари та інші предмети, митна вартість яких менше суми, еквівалентної 100 євро, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю та митного оформлення цих товарів та інших предметів без застосування вантажної митної декларації.

Номер транспортного документа  ________________________________________________________

Інвойс/рахунок-фактура (N , дата) ________________________________________________________

Країна відправлення (призначення) ______________________________________________________

Відправник (одержувач) ________________________________________________________________

Кількість місць ________________________________________________________________________

Загальна вага (кг) ______________________________________________________________________

Митна вартість _______________________________________________________________________

Найменування товару _________________________________________________________________

Код товару згідно з УКТЗЕД ___________________________________________________________

Мета (підстава) ввезення (вивезення) ____________________________________________________

Умови поставки ______________________________________________________________________

Характер угоди _______________________________________________________________________

Дозволи вповноважених державних органів _______________________________________________
                                                                                                                                                     (назва, N , дата) 


Зворотній бік заяви 


_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Керівник підприємства 

_______________
(підпис) 

________________________
(ініціали, прізвище) 


  М. П.

Головний бухгалтер 

_______________
(підпис) 

________________________
(ініціали, прізвище) 


РІШЕННЯ МИТНОГО ОРГАНУ:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

_________________________________
(посада посадової особи митного органу) 

_______________
(підпис, дата) 

_____________________
(ініціали, прізвище) Місце для відбитка
ОНП
  

Вернуться на страницу - Валюта, валютные операции и таможня

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)