Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Реализация винодельческий продукции по договору комиссии: кто уплачивает сбор на развитие виноградарства Лига 2009-10-13

Версия для печати

Реалізація виноробної продукції за договором комісії: хто сплачує збір на розвиток виноградарства

 

Підприємство уклало з вітчизняним виробником договір комісії на реалізацію виноробної продукції через власну мережу роздрібних магазинів. Чи вважається підприємство платником збору і чи повинно воно сплачувати збір на розвиток виноградарства?

Порядок справляння та використання збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства регламентовано Законом України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 09.04.99 р. № 587-XIV (далі – Закон № 587). Відповідно до ст. 1 цього Закону платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.

Визначення оптової та роздрібної торгівлі наведено у ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР. Згідно зі ст. 2 Закону № 587 об'єктом оподаткування є виручка, одержана на кожному етапі реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського 15 «Дохід», затвердженого наказом Мінфіну від 29.11.99 р. № 290, виручкою від реалізації визнається дохід суб'єкта підприємницької діяльності. Згідно з пп. 6.2 п. 6 цього Положення не визнається доходом (виручкою) сума надходжень за договорами комісії, агентським та іншими аналогічними договорами на користь комітента, принципала тощо.

Кошти, отримані у разі реалізації виноробної продукції підприємством (комісіонером) через власну мережу роздрібних магазинів, не є його виручкою. Отже, при реалізації алкогольних напоїв та пива за договором комісії платником збору є не комісіонер, а комітент. На користь даної позиції свідчить ухвала Вищого адміністративного суду України від 30.06.2009 р. № К-11798/07.

Проте у листі ДПАУ від 05.06.2009 р. № 11931/7/21-0117 зазначено, що при реалізації алкогольних напоїв та пива в оптово-роздрібній торговельній мережі за договором комісії базою оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є обсяги алкогольних напоїв та пива, що реалізуються комісіонерами. При цьому, на думку податківців, об'єкт оподаткування визначається як виручка торговельного обороту від реалізації зазначеної продукції, що отримує на свій рахунок комісіонер, на яку нараховується сума збору та подається звіт до податкового органу.

Вважаємо, що зазначене роз'яснення податкових органів, суперечать нормам чинного законодавства України. Таким чином, у разі реалізації підприємством виноробної продукції за договором комісії підприємство (комісіонер) не є платником збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у зв'язку з відсутністю об'єкта оподаткування – виручки.

Слід мати на увазі, що з 01.01.2010 р. до Закону № 587 будуть внесені зміни згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства”» від 05.03.2009 р. № 1067-VI (далі – Закон № 1076). Відповідно до цих змін у разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності, які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.

Об'єктом оподаткування збором є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі. Відповідно до Інструкції про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів, затвердженої наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 р. № 389, до товарообороту зараховується і продаж товарів, прийнятих на комісію.

Таким чином, з дати набрання чинності Законом № 1067, а саме з 01.01.2010 р., платником збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за договором комісії буде комісіонер у разі, якщо на його рахунок надійдуть кошти або він отримає інші види компенсації за продаж алкогольних напоїв та пива.

 

Наталя Семенько 

Ст. бухгалтер – консультант ПП «Аудіт – Гарант»


Дата підготовки 13.10.2009
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА» 
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН» 


 

Вернуться на страницу - Уплата сбора на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)