Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Щодо оподаткування доходів нерезидентів Письмо ГНАУ 4316/л/17-0714 от 23,05,2008

Версия для печати

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.05.2008 р. N 4316/л/17-0714

Згідно з п. 2.1 ст. 2 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. N 889 (далі - Закон), платниками податку є: резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи, та нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.

Відповідно до п. 3.2 ст. 3 Закону об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний доход з джерелом його походження з України, який підлягає кінцевому оподаткуванню при його виплаті.

Згідно з п. 1.3 ст. 1 Закону доход з джерелом його походження з України - будь-який доход, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, доходів у вигляді активів, що передаються у спадщину, якщо такі активи або джерело їх виплати знаходяться на території України.

Доходи з джерелом їх походження з України, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими для резидентів, з урахуванням особливостей, визначених окремими нормами цього Закону (пп. 9.11.1 п. 9.11 ст. 9), зокрема такою особливістю є застосування до вказаних доходів спеціальної ставки, визначеної п. 7.3 ст. 7 Закону.

Відповідно до п. 7.3 ст. 7 Закону ставка податку становить подвійний розмір ставки, визначеної п. 7.1 цієї статті, від об'єкта оподаткування, нарахованого як виграш чи приз (крім у державну лотерею у грошовому виразі) на користь резидентів або нерезидентів, та від будь-яких інших доходів, нарахованих на користь нерезидентів - фізичних осіб, за винятком доходів, визначених у пп. 9.11.3 п. 9.11 ст. 9 цього Закону (проценти, дивіденди, роялті).

Враховуючи наведене, а також те, що ст. 7 Закону є загальною і її п. 7.3 має застосовуватися у всіх випадках, де передбачено оподаткування доходу нерезидентів, в т. ч. при оподаткуванні спадщини, то вартість (сума) доходів, одержаних з джерел в Україні, в т. ч. у вигляді спадщини нерезидентом, підлягає оподаткуванню за ставкою, передбаченою п. 7.3 ст. 7 Закону (30 % з 01.01.2007 р.).

Стосовно питання оподаткування вартості подарунку, одержаного резидентом від дарувателя-нерезидента повідомляємо, що оподаткування доходів, одержаних у вигляді подарунків, регламентується статтею 14 Закону.

Згідно з пунктом 14.1 цієї статті Закону кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами, встановленими Законом для оподаткування спадщини.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 13 Закону.

Відповідно до пп. 13.2.3 п. 13.2 ст. 13 Закону при отриманні будь-якого об'єкта спадщини (подарунку) будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, такий доход підлягає оподаткуванню за ставкою податку, визначеною п. 7.1 ст. 7 Закону (15 відсотків з 01.01.2007 р.).

Відповідно до Закону фізична особа - платник податку, в т. ч. нерезидент, який одержав протягом звітного податкового року доход у вигляді спадщини (подарунку), зобов'язаний включити його вартість (суму) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 квітня наступного року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання платника податку, а нерезидент - за місцем отримання доходу), а також сплатити відповідну суму податку з вартості (суми) об'єктів такої спадщини (подарунку).

Водночас, згідно зі ст. 21 Закону, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються норми такого міжнародного договору стосовно суб'єктів, які підпадають під його дію.

Заступник Голови  

С. Лекарь 

 

 

Вернуться на страницу - Нерезиденты

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)