Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Порядок проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня Постанова ПФУ 15-1 Версия 2009-05-21

Версия для печати

Про затвердження Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року

Постанова правління Пенсійного фонду України
від 21 травня 2009 року N 15-1

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 червня 2009 р. за N 521/16537

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" та пункту 12 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 N 1261, правління Пенсійного фонду України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, що додається.

2. Департаменту надходження доходів (Литвиненко В. В.) та юридичному управлінню (Рябцева Т. Б.) подати зазначений Порядок для державної реєстрації до Міністерства юстиції України.

3. Ця постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови правління В. М. Короневського.

Голова правління 

О. Зарудний 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Міністр праці та соціальної
політики України
 


Л. Денісова
 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 


 
О. Кужель
 

В. о. президента Спілки
підприємців малих, середніх і
приватизованих підприємств
України
 


 
 
В. Биковець
 

Президент Спілки орендарів і
підприємців України
 


В. Хмільовський
 

В. о. президента Всеукраїнської
асоціації роботодавців
 


В. Биковець
 

Генеральний директор
Федерації роботодавців України
 


В. Грищенко
 

Керівник Робочої комісії
профспілок
 


Г. В. Осовий
 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою правління Пенсійного фонду України
від 21 травня 2009 р. N 15-1

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 червня 2009 р. за N 521/16537 

 

Порядок
проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування".

2. За бажанням страхувальника розстроченню підлягають:

1) суми штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року згідно з частинами восьмою та дев'ятою статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому суми штрафів та пені, сплачені та зараховані відповідно до частини п'ятої статті 106 зазначеного Закону, розстрочуються в сумі, що не перевищує суму простроченої заборгованості із сплати страхових внесків (недоїмки) станом на 1 січня 2009 року;

2) суми штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, згідно з пунктом 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

3) суми штрафів та пені, накладених (нарахованих) згідно з пунктом 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі невиконання умов окремого договору.

Не підлягають розстроченню суми накладених (нарахованих) у зазначений період штрафів та пені, що сплачені страхувальником, який станом на 1 січня не має заборгованості перед Пенсійним фондом України із сплати страхових внесків, штрафів та пені.

3. Суми штрафів та пені, зазначені у пункті 2 цього Порядку, розстрочуються для сплати рівними частками терміном на 60 календарних місяців, починаючи з місяця набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" з відстроченням першого платежу на 90 календарних днів.

4. Розстрочення здійснюється за рішенням органів Пенсійного фонду України за заявою страхувальника, яка надається (надсилається) управлінню Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті за місцем взяття на облік страхувальника за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

5. Після одержання заяви від страхувальника управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті визначає суму штрафів та пені, яка підлягає розстроченню, згідно з картками особових рахунків платників та протягом 10 робочих днів вручає (надсилає) страхувальнику рішення про розстрочення за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

6. На підставі рішення про розстрочення управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті укладає з страхувальником договір про розстрочення за зразковою формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.

7. Сума розстроченого боргу зі сплати штрафів та пені вилучається із картки особового рахунку платника датою укладення договору про розстрочення та обліковується у картці розстрочених сум.

8. Сплата розстрочених сум здійснюється рівними частками у строки, установлені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для місячного базового звітного періоду.

9. Керівник управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті зобов'язаний прийняти рішення про дострокове розірвання договору про розстрочення, якщо страхувальник:

не сплачує у повному обсязі поточні платежі із сплати страхових внесків;

не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості зі сплати штрафів та пені протягом трьох базових звітних періодів.

З дня дострокового розірвання договору про розстрочення страхувальник зобов'язаний сплатити невнесену суму розстроченого боргу зі сплати штрафів та пені.

Несплачені суми розстрочених штрафів та пені переносяться із картки розстрочених сум до картки особового рахунку страхувальника днем розірвання договору про розстрочення.

10. Суми штрафів та пені, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" є предметом судового розгляду, підлягають розстроченню відповідно до цього Порядку.

11. Страхувальнику, який протягом шести місяців з дня укладення окремого договору у повному обсязі сплатить заборгованість із страхових внесків, що склалася на 1 січня 2009 року, і не допустить виникнення нової заборгованості із страхових внесків у період дії цього договору, штрафи та пеня, накладені (нараховані) згідно з пунктом 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за цей період не накладаються (не нараховуються).

Зазначений договір укладається одночасно з договором про розстрочення за зразковою формою згідно з додатком 4.

Директор департаменту
надходження доходів
 


В. В. Литвиненко
 

 

Додаток 1
до Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року 

 

Управління Пенсійного фонду України
у ______________________________
           (районі, місті або районі у місті) 

 

Заява

    від "___" ____________ 200_ року
    ____________________________________________________________________________________
                                                                                     (назва страхувальника)
     ___________________________________________________________________________________
                                                                   (місцезнаходження/місце проживання)
     Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (номер) _______________________________________________
     Реєстраційний номер в органах Пенсійного фонду України _________________________________
     Поточний рахунок N _____________ ____________________________________________________
                                                                                                                        (установа банку)
     Код банку __________________________________________________________________________
  Просимо відповідно до пункту 141 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":
     1. Розстрочити (необхідне відмітити):
    1) суми штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року;                  
   2) суми штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року;              
     3) надати відстрочку першого платежу на 90 календарних днів.              
     2. Укласти окремий договір.            
    3. У разі невиконання умов окремого договору розстрочити суми штрафів та пені, накладених (нарахованих) згідно з пунктом 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".                      

 

Керівник 

________________
(підпис) 

________________________
(прізвище та ініціали) 

Головний бухгалтер 

________________
(підпис) 

________________________
(прізвище та ініціали) 

 

Директор департаменту
надходження доходів
 


В. В. Литвиненко
 

 

Додаток 2
до Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року 

 

Рішення про розстрочення

       від "___" ____________ 200_ року
 

  Відповідно до пункту 141 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" управлінням Пенсійного фонду України
______________________________________________________________________________________
                                                                (назва управління Пенсійного фонду України)
прийнято рішення розстрочити ___________________________________________________________
                                                                                                                          (назва страхувальника)
суми:
штрафів _______________________________________________________________________________
                                                                                        (сума цифрами та літерами)
пені __________________________________________________________________________________
                                                                                        (сума цифрами та літерами) 

 

Начальник управління
Пенсійного фонду України 

  

  

_________________________
(назва управління) 

_________________________
(підпис) 

_________________________
(прізвище та ініціали) 

М. П. 

  

  

 

Директор департаменту
надходження доходів
 


В. В. Литвиненко
 

 

Додаток 3
до Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року 

 

Зразкова форма договору
про розстрочення

__________________
     (місце складання) 

"___" ____________ 2009 року 

________________________________________________________________________________ (далі -
                                                   (назва управління Пенсійного фонду України в районі (місті))
Управління) в особі начальника управління _________________________________________________
______________________________________________________________________________________,
                                                                                         (прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року N 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за N 442/6730, з одного боку, та _______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                         (повне найменування підприємства-боржника або прізвище, ім'я, по батькові)
(далі - Страхувальник) в особі ____________________________________________________________,
                                                                                                                  (прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________________________________,
з іншого боку, керуючись пунктом 141 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Порядком проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 21.05.2009 N 15-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2009 за N 521/16537, уклали цей договір про нижченаведене: 

 

1. Предмет договору

   1.1. Управління надає Страхувальнику розстрочку сплати накладених (нарахованих) штрафів та пені (далі - борг) на суму
______________________________________________________________________________________
                                                                                      (сума цифрами та літерами)
______________________________________________________________________________________
з ____________ 2009 року до ____________ 2014 року, з відстрочкою першого платежу на 90 календарних днів.
Страхувальник погашає зазначені суми не пізніше "___________" числа
                                                                                                                        (20 або 28)
кожного місяця рівними частинами, починаючи з місяця, за яким закінчується відстрочка першого платежу, та закінчуючи ___________ 2014 року, у таких сумах: 

 

2009 

2010 

2011 

2012 

2013 

2014 

Січень 

  

  

  

  

  

  

Лютий 

  

  

  

  

  

  

Березень 

  

  

  

  

  

  

Квітень 

  

  

  

  

  

  

Травень 

  

  

  

  

  

  

Червень 

  

  

  

  

  

  

Липень 

  

  

  

  

  

  

Серпень 

  

  

  

  

  

  

Вересень 

  

  

  

  

  

  

Жовтень 

  

  

  

  

  

  

Листопад 

  

  

  

  

  

  

Грудень 

  

  

  

  

  

  

Усього, грн. 

  

  

  

  

  

  

 

2. Права та обов'язки сторін

   2.1. Управління зобов'язується зробити відповідні записи в картках особових рахунків Страхувальників, що ведуться в управліннях Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
      2.2. Управління має право:
      2.2.1. Прийняти рішення про дострокове розірвання договору про розстрочення та пред'явити до сплати нараховані (накладені) суми штрафів та пені, якщо Страхувальник:
      не сплачує в повному обсязі поточні платежі;
      не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості із штрафів та пені протягом трьох базових звітних періодів;
       2.2.2. Нарахувати штрафи (пеню) після дострокового розірвання договору.
       2.3. Страхувальник зобов'язується:
       забезпечити своєчасну сплату розстрочених сум боргу згідно з умовами, визначеними пунктом 1 цього договору;
      сплатити суму розстроченого боргу з дня дострокового розірвання договору про розстрочення страхових внесків.
        2.4. Страхувальник має право:
        достроково сплатити розстрочену суму боргу або його частину;
        достроково розірвати договір, повністю сплативши розстрочений борг. 

 

3. Інші умови

         3.1. Спірні питання за цим договором вирішуються відповідно до чинного законодавства.
       3.2. Страхувальник зобов'язується у триденний строк повідомити Пенсійний фонд України про зміну місцезнаходження чи місця проживання, номера телефону.
    3.3. Цей договір набирає чинності з дня його підписання та діє до повного погашення розстроченого боргу, за винятком випадків дострокового розірвання такого договору.
    Цей договір складено у двох примірниках по одному кожній із сторін, які мають однакову юридичну силу. 

 

4. Місцезнаходження (місце проживання) та підписи сторін

4.1. Управління __________________________ 

4.2. Страхувальник _________________________ 

_________________________________________
(підпис начальника управління
Пенсійного фонду України) 

_____________________________
(підпис керівника) 

_________________________________________
(прізвище) 

_________________________________________
(прізвище) 

  

_________________________________________
(підпис головного бухгалтера)
_________________________________________
(прізвище) 

М. П. 

М. П. 

"___" ____________ 200_ року 

"___" ____________ 200_ року 

  

        Паспортні дані:
керівника _________________________________
__________________________________________
головного бухгалтера _______________________ 

 

Директор департаменту
надходження доходів
 


В. В. Литвиненко
 

 

Додаток 4
до Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року 

 

Зразкова форма договору
про сплату страхових внесків

__________________
     (місце складання) 

"___" ____________ 2009 року 

________________________________________________________________________________ (далі -
                                                    (назва управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті)
Управління) в особі начальника управління ________________________________________________
______________________________________________________________________________________,
                                                                                         (прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року N 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за N 442/6730, з одного боку, та _______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                    (повне найменування страхувальника-боржника або прізвище, ім'я, по батькові)
(далі - Страхувальник) в особі ____________________________________________________________,
                                                                                                                   (прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________________________________,
з іншого боку, керуючись пунктом 141 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та Порядком проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) у період з 1 січня 2007 року до 1 січня 2009 року, і сум штрафів та пені, які підлягають накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати страхових внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 21.05.2009 N 15-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2009 за N 521/16537, уклали цей договір про нижченаведене: 

 

1. Предмет договору

    За цим договором Страхувальник зобов'язується протягом шести місяців з моменту укладення цього договору сплатити заборгованість із страхових внесків, що склалася на 1 січня 2009 року у сумі
______________________________________________________________________________________,
                                                                                    (сума цифрами та літерами)
та не допустити виникнення нової заборгованості із страхових внесків у період дії цього договору, а Управління зобов'язується не накладати (не нараховувати) Страхувальнику штрафи та пеню згідно з пунктом 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі виконання ним умов цього договору. 

 

2. Права та обов'язки сторін

       2.1. Управління зобов'язується:
     не накладати (не нараховувати) Страхувальнику штрафи та пеню згідно з пунктом 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо Страхувальник:
   1) протягом шести місяців з моменту укладення цього договору у повному обсязі сплатить заборгованість із страхових внесків, що склалася на 1 січня 2009 року;
      2) не допустить виникнення нової заборгованості із страхових внесків у період дії договору.
      2.2. Управління має право накласти (нарахувати) штрафи та пеню у разі невиконання умов цього договору.
      2.3. Страхувальник зобов'язується:
     протягом шести місяців з моменту укладення цього договору до "___" ____________ 200_ року у повному обсязі сплатити заборгованість із страхових внесків, що склалася на 1 січня 2009 року, у сумі __________________________________;
                                (сума цифрами)
      сплачувати у повному обсязі поточні платежі із страхових внесків у строки, встановлені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних базових звітних періодів, що дорівнюють ________________________________________________________________
                                                                                           (вказати конкретні строки сплати для Страхувальника)
     2.4. Страхувальник має право достроково сплатити заборгованість із страхових внесків. 

 

3. Інші умови

     3.1. Спірні питання за цим договором вирішуються відповідно до чинного законодавства.
   3.2. Страхувальник зобов'язується у триденний строк повідомити Пенсійний фонд України про зміну місцезнаходження чи місця проживання, номера телефону.
     3.3. Цей договір набирає чинності з дня його підписання та діє до ____________ 200_ року.
   Цей договір складено у двох примірниках по одному кожній із сторін, які мають однакову юридичну силу. 

 

4. Місцезнаходження (місце проживання) та підписи сторін

4.1. Управління __________________________ 

4.2. Страхувальник _________________________ 

_________________________________________
(підпис начальника управління
Пенсійного фонду України) 

_____________________________
(підпис керівника) 

_________________________________________
(прізвище) 

_________________________________________
(прізвище) 

  

_________________________________________
(підпис головного бухгалтера)
_________________________________________
(прізвище) 

М. П. 

М. П. 

"___" ____________ 200_ року 

"___" ____________ 200_ року 

  

          Паспортні дані:
керівника _________________________________
__________________________________________
головного бухгалтера _______________________
__________________________________________ 

 

Директор департаменту
надходження доходів
 


В. В. Литвиненко
 

 

 

 

Вернуться на страницу - Общие вопросы по Пенсионному фонду

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)