Криворудський дендропарк

Кривору́дський дендропа́рк — дендропарк, пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972 року) розташований у селі Кривій Руді Семенівського району Полтавської області. Закладений в 1962 році в центрі села місцевим любителем природи, колишнім головою колгоспу С. М. Лопатою.

Парк перебуває у віданні радгоспу «Партизан». Площа 12 га. На території дендропарку споруджено пам'ятник на честь жителів села, загиблих (368 чоловік) на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Флора

Альпійська гірка з водоспадом і ставком.

У Криворудському дендропарку зростають 190 порід і видів дерев та чагарників, багато з них — екзотичні. Створено розарій (тут налічується понад 30 сортів троянд), альпійські гірки з водоспадами і штучні водойми (чотири невеликі ставки). Куртини розбиті так, що чергуються види листяних і хвойних дерев: на фоні тополі — ялина, в куртині вічнозелених — клен чи ясен. Ростуть кілька порід дубів, лип, саджанці яких виділив дендрологічний парк АН України «Тростянець», платан з Нікітського ботанічного саду, актинідія коломікта, три кущі гортензій з Сахаліна, лимонник китайський з Далекого Сходу, туя колоновидна, смерека та інші.

Фауна

Водойми заселені білими й чорними лебедями, що привезені сюди з Одеси, Асканії-Нової, з Дністра й Дунаю, із заповідників Гола Пристань і Новий Афон. Завезені дикі качки, є дикі гуси. Прижилися зозулі, одуди, дикі голуби, дятли, солов'ї, лісові дрозди. Постійними мешканцями дендропарку стали лелеки, павичі, ондатри, нутрії, білки.

 

 

Вернуться на страницу - Дендропарки (дендрарии) Украины