РОЗСЛІДУВАННЯ НЕВИРОБНИЧОЇ ТРАВМИ

"Баланс"

№ 9, від 1 лютого 2010 р.

 

Отримані працівниками травми (наприклад, каліцтва, опіки, обмороження, отруєння, що заподіяли шкоду здоров'ю або призвели до смерті потерпілих, які не пов'язані з виконанням трудових обов'язків, належать до нещасних випадків невиробничого характеру. Такі травми розслідуються згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 22.03.01 р. № 270 (далі — Порядок № 270).

 

Підприємство як суб'єкт розслідування

Нещасні випадки, що підлягають розслідуванню, названі в п. 3 Порядку № 270. Це випадки, які сталися під час: прямування на роботу або з роботи; участі в громадських акціях (мітингах, демонстраціях тощо); проведення культурних, спортивних та оздоровчих заходів; контактів із тваринами, рослинами (у т. ч. грибами) та ін.

Нещасні випадки розслідують:

• органи внутрішніх справ або прокуратури — якщо це випадки зі смертельним результатом, групові нещасні випадки (у разі смерті хоча б одного потерпілого), нещасні випадки, які відбулися через контакт зі зброєю або в результаті ДТП;

• підприємство — якщо нещасний випадок стався з його працівником;

• районна держадміністрація (виконком місцевої ради).

 

Дії підприємства

1. При зверненні потерпілого або його представника на підставі листка непрацездатності або довідки лікувального закладу створюється комісія із соціального страхування у складі 3 чоловік.

2. Комісія з'ясовує обставини та причини нещасного випадку, події з працівником. Розслідування проводиться протягом 10 календарних днів після створення комісії.

3. За результатами розслідування комісія приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні допомоги з тимчасової непрацездатності у зв'язку з травмою, не пов'язаною з виконанням трудових обов'язків, і складає акт за формою НТ (невиробничий травматизм). Форму акта наведено в додатку 3 до Порядку № 270. Екземпляри акта направляють: постраждалій особі, у бухгалтерію підприємства, у відділ охорони праці підприємства, а також на адресу організації, яка відповідає за безпеку території або об'єкта, де стався нещасний випадок.