ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.11.2008 р. N 23657/7/16-1517-05

(Витяг)

ДПАУ розглянула лист АТ щодо порядку оподаткування операцій з реалізації відходів у вигляді брухту чорних металів і повідомляє.

Згідно з п. 11.44 ст. 11 Закону N 168 операції з поставки відходів і брухту чорних металів <...> звільняються від оподаткування.

<...>

При цьому відповідно до положень абзацу п'ятого пп. 7.4.1 ст. 7 Закону N 168 у разі, якщо товари (послуги), при придбанні (виготовленні) яких було сформовано податковий кредит, у подальшому починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування, то з метою оподаткування такі товари вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення).

При продажу брухту, одержаного на підприємстві як відходи виробництва (але які можуть використовуватися у господарській діяльності, тобто можуть бути продані), слід враховувати, що відповідно до п. 24 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затвердженого наказом МФУ від 20.10.99 р. N 246, такі відходи відносяться до категорії запасів і повинні відображатися у бухгалтерському обліку за чистою вартістю реалізації.

Отже, підприємство при продажу відходів і брухту чорних металів, які утворилися у процесі виробничої діяльності як відходи виробництва із сировини (при придбанні якої ПДВ було включено до податкового кредиту), зобов'язано нарахувати податкові зобов'язання відповідно до абзацу п'ятого пп. 7.4.1 ст. 7 Закону N 168.

Заступник Голови  

С. Чекашкін 

 

 

 

Вернуться на страницу - Металлолом